Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Ogłoszenia na rok przedszkolny 2018/2019

Dnia 12 listopada przedszkole będzie nieczynne.

07.12.2018r. ( w piątek ) o godz 14 jest planowana w Przedszkolu wizyta Św. Mikołaja z prezentami.

Imprezy, które się odbyły w tym roku:

8 listopada o godz 15 30 odbędzie się Dzień Patriotyczny w naszym przedszkolu.

W programie: Msza święta w intencji naszej Ojczyzny, inscenizacja w wykonaniu dzieci oraz wspólny poczęstunek.

30.10.2018r. ( we wtorek ) w godz: 9.30-11.15 jest planowany dla dzieci Bal Wszystkich Świętych -  Rodziców prosimy o przygotowanie stroju wybranego Świętego

15 października tj. w najbliższy  poniedziałek o godz 10 15 odbędzie się w naszym przedszkolu Akademia przygotowana przez dzieci z okazji święta Nauczyciela

10.10.2018r.  ( we środę ) o godz. 14 00 Stacja Morska Uniwersytetu Gdańskiego z Helu poprowadzi dla dzieci Warsztaty dotyczące życia ssaków morskich.

12 października  tj. w najbliższy piątek odbędzie się w naszym przedszkolu Dzień marchewki i ziemniaka czyli dzień "Świeżaka". Dzieci w tym dniu przynoszą do przedszkola marchewkę i ziemniaka oraz swoje pluszowe "świeżaki". Będziemy piec ciasto marchewkowe, urodziny marchewki, robić pieczątki, ludziki. Tropiciele będą poszukiwać zakopanych ziemniaków a co jeszcze się wydarzy to niespodzianek.

04.10.2018r. ( we czwartek ) o godz. 15.30 zapraszamy na świętowanie Patrona Przedszkola Św. Franciszka z Asyżu, w programie: Msza Święta, inscenizacja przygotowana przez dzieciaki, słodki poczęstunek (  Rodziców proszę o przyniesienie dzień wcześniej ciastka i picia ).

24.09.2018r. ( w poniedziałek ) o godz. 10-10.40 artyści z Akademii Artystycznej z Kąpina przedstawią dla dzieci audycję pt: „Muzyczna reggaeneracja”.

26.09.2018r. ( we środę ) w godz. 9 00 do 15 00 wyjeżdżamy na wycieczkę do Kiełpina, do gospodarstwa agroturystycznego.Więcej informacji o wycieczce na plakacie w przedszkolu. Cena wycieczki 35 zł. ( opłata może być uiszczona przy opłatach w październiku ).

27 września 2018 r. odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

28 września 2018r. nasze przedszkole brało udział w Koronce na ulicach miast.

Ogłoszenia rok przedszkolny 2017/2018:

• 21 czerwca 2018 r.  w czwartek zostanie odprawiona Msza Św. Dziękczynna za cały rok Przedszkolny. Pożegnanie „6-latków” i dzieci, które idą do szkoły, wręczenie dyplomów, festyn i atrakcje dla dzieci.

• 5 czerwca we wtorek odbędzie się wycieczka do Dinoparku w Malborku. Wyjazd z przedszkola o godz. 9.00, powrót około godz. 17.00.

• 31 maja w  Boże Ciało  i 1 czerwca  w piątek przedszkole jest nieczynne.

• 17 maja, o godz. 15.00 będziemy obchodzić dzień Mamy i Taty. Z tej okazji odprawiona zostanie Eucharystia w intencji Rodziców, oraz odbędą się występy dzieci.

• Od 1 do 3 maja przedszkole jest nieczynne.

• 8 maja we wtorek, o godz. 14.00, będziemy gościć teatrzyk pt." Pingwiny z zasadami", w którym zagrają aktorzy z teatru Tantazja.

•  16 kwietnia w poniedziałek, o godz. 14.00, będziemy gościć Teatrzyk "Wrażliwość", w którym zagrają aktorzy z teatru CONIECO z Białegostoku.

• Przedszkole będzie czynne do 29 marca włącznie, tj.Wielkiego Czwartku. Przerwa świąteczna będzie od 30 marca (piątek) do 3 kwietnia (wtorek). W Wielki Czwartek przedszkole będzie czynne do godz. 16.00

• 27 marca o godz. 9.30 dzieci 5 i 6-letnie wezmą udział w Gdańskiej Spartakiadzie Przedszkolaków - etap dzielnicowy. Spartakiada organizowana jest w szkole Podstawowej nr. 18 w Gdańsku-Brzeźnie

pod hasłem " Żyjmy zdrowo-na sportowo".

• Dnia 19 marca w poniedziałek, o godz. 10.40 będziemy gościć w przedszkolu Teatrzyk pt" Królewna śnieżka i 7 krasnoludków", w którym zagrają aktorzy z teatru Qufer z Gdańska.

• Dnia 8 marca dzieci z grup starszych będą brały udział w dniach otwartych, organizowanych w szkole nr. 20 w Gdańsku Brzeźnie.

• Dnia 8 lutego odbędzie się bal karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy

• Dnia 25 stycznia odbędzie się dzień Babci i Dziadka w przedszkolu. W programie Eucharystia w intencji Babć i Dziadków, występ dzieci, słodki poczęstunek.

Ogłoszenia 2017

• Przedszkole będzie czynne do 22 grudnia włącznie, tj. do piątku. Przerwa świąteczna będzie od 25 grudnia 2017 r. do 1 stycznia 2018 r.

• Dnia 19 grudnia, we wtorek zapraszamy na godz. 15.00 na Jasełka Bożonarodzeniowe i spotkanie opłatkowe.

•  Dnia 4 grudnia w poniedziałek, o godz. 9.00 odbędzie się inscenizacja, po niej nastąpi rozdanie prezentów od św. Mikołaja.

•  W 100 rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej, dołączając się do modlitwy Kościoła, bierzemy 21 listopada Figurę Matki Bożej Fatimskiej z Kościoła do Przedszkola. Tego dnia przypada również  wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, które łączy się z datą powstania Zgromadzenia  Sióstr Pasterzanek.

• Dnia 16 listopada na godz. 14.00 jedziemy  z grupą 5 i 6 - latków na Stadion Energa. Odbiór dzieci   w tym dniu około godz. 15.00 sprzed Stadionu.

• 9 listopada (czwartek) zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz. 16.15, po niej odbędzie się występ patriotyczny w wykonaniu dzieci.

•  1 listopada przedszkole jest nieczynne, 2 i 3 listopada przedszkole jest czynne.

• Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w naszym Przedszkolu 30.10.2017r. (w poniedziałek). Bal rozpocznie  się o godz. 10.00  Przewidziane są ciekawe zabawy i atrakcje. Rodziców prosimy  o przygotowanie stroju wybranego  Świętego lub Świętej dla swojego dziecka
    i przyniesienie go w poniedziałek rano ( 30.10.2017r.).

• Drodzy Rodzice zapraszamy do wzięcia udziału w Rodzinnym konkursie plastycznym pt: „ Mój różaniec”. Prosimy o wykonanie z dzieckiem różańca w domu  i przyniesienie go do przedszkola do dnia 25 października( różaniec  podpisujemy i składamy u  Wychowawczyń w grupie).

Wszystkie wykonane różańce zostaną nagrodzone 30 października.