Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Ogłoszenia 2018

• 21 czerwca w czwartek zostanie odprawiona Msza Św. Dziękczynna za cały rok Przedszkolny. Pożegnanie „6-latków” i dzieci, które idą do szkoły, wręczenie dyplomów, festyn i atrakcje dla dzieci.

• 5 czerwca we wtorek odbędzie się wycieczka do Dinoparku w Malborku. Wyjazd z przedszkola o godz. 9.00, powrót około godz. 17.00.

• 17 maja, o godz. 15.00 będziemy obchodzić dzień Mamy i Taty. Z tej okazji odprawiona zostanie Eucharystia w intencji Rodziców, oraz odbędą się występy dzieci.

• Od 1 do 3 maja przedszkole jest nieczynne.

• 8 maja we wtorek, o godz. 14.00, będziemy gościć teatrzyk pt." Pingwiny z zasadami", w którym zagrają aktorzy z teatru Tantazja.

•  16 kwietnia w poniedziałek, o godz. 14.00, będziemy gościć Teatrzyk "Wrażliwość", w którym zagrają aktorzy z teatru CONIECO z Białegostoku.

• Przedszkole będzie czynne do 29 marca włącznie, tj.Wielkiego Czwartku. Przerwa świąteczna będzie od 30 marca (piątek) do 3 kwietnia (wtorek). W Wielki Czwartek przedszkole będzie czynne do godz. 16.00

• 27 marca o godz. 9.30 dzieci 5 i 6-letnie wezmą udział w Gdańskiej Spartakiadzie Przedszkolaków - etap dzielnicowy. Spartakiada organizowana jest w szkole Podstawowej nr. 18 w Gdańsku-Brzeźnie

pod hasłem " Żyjmy zdrowo-na sportowo".

• Dnia 19 marca w poniedziałek, o godz. 10.40 będziemy gościć w przedszkolu Teatrzyk pt" Królewna śnieżka i 7 krasnoludków", w którym zagrają aktorzy z teatru Qufer z Gdańska.

• Dnia 8 marca dzieci z grup starszych będą brały udział w dniach otwartych, organizowanych w szkole nr. 20 w Gdańsku Brzeźnie.

• Dnia 8 lutego odbędzie się bal karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy

• Dnia 25 stycznia odbędzie się dzień Babci i Dziadka w przedszkolu. W programie Eucharystia w intencji Babć i Dziadków, występ dzieci, słodki poczęstunek.

Ogłoszenia 2017

• Przedszkole będzie czynne do 22 grudnia włącznie, tj. do piątku. Przerwa świąteczna będzie od 25 grudnia 2017 r. do 1 stycznia 2018 r.

• Dnia 19 grudnia, we wtorek zapraszamy na godz. 15.00 na Jasełka Bożonarodzeniowe i spotkanie opłatkowe.

•  Dnia 4 grudnia w poniedziałek, o godz. 9.00 odbędzie się inscenizacja, po niej nastąpi rozdanie prezentów od św. Mikołaja.

•  W 100 rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej, dołączając się do modlitwy Kościoła, bierzemy 21 listopada Figurę Matki Bożej Fatimskiej z Kościoła do Przedszkola. Tego dnia przypada również  wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, które łączy się z datą powstania Zgromadzenia  Sióstr Pasterzanek.

• Dnia 16 listopada na godz. 14.00 jedziemy  z grupą 5 i 6 - latków na Stadion Energa. Odbiór dzieci   w tym dniu około godz. 15.00 sprzed Stadionu.

• 9 listopada (czwartek) zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz. 16.15, po niej odbędzie się występ patriotyczny w wykonaniu dzieci.

•  1 listopada przedszkole jest nieczynne, 2 i 3 listopada przedszkole jest czynne.

• Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w naszym Przedszkolu 30.10.2017r. (w poniedziałek). Bal rozpocznie  się o godz. 10.00  Przewidziane są ciekawe zabawy i atrakcje. Rodziców prosimy  o przygotowanie stroju wybranego  Świętego lub Świętej dla swojego dziecka
    i przyniesienie go w poniedziałek rano ( 30.10.2017r.).

• Drodzy Rodzice zapraszamy do wzięcia udziału w Rodzinnym konkursie plastycznym pt: „ Mój różaniec”. Prosimy o wykonanie z dzieckiem różańca w domu  i przyniesienie go do przedszkola do dnia 25 października( różaniec  podpisujemy i składamy u  Wychowawczyń w grupie).

Wszystkie wykonane różańce zostaną nagrodzone 30 października.

•  Przypominamy, że przedszkole jest czynne od 6.15 do 16.45

Wyprawka dla dziecka:

• 1.szczoteczka do zębów + pasta + kubek(podpisane)

2.pościel(poduszka, koc lub kołderka, prześcieradło- najlepiej na gumce) -podpisane

3.ubrania na zmianę w podpisanym worku

4.kapcie na zmianę(podeszwa gumowa, wsuwane- na rzepy lub zatrzaski)

5.ręczniki papierowe, chusteczki do nosa(wyciągane), mokre chusteczki

6.pieluszki jednorazowe jeśli dziecko ich używa