Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

Dzień 2 listopada w naszym przedszkolu był Dniem Patriotycznym. Dzieci przygotowały się do niego poprzez poznawanie historii Polski, wykonywanie prac plastycznych oraz naukę hymnu , pieśni patriotycznych i wielu wspaniałych wierszy, m.in.takich jak "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy (" Kto ty jesteś? - Polak mały"). O godz.15 30 Ksiądz proboszcz Jan Świstowicz odprawił uroczystą Eucharystię w intencji ojczyzny oraz tych, którzy oddali za nią życie. Kapłan podkreślał znaczenie historii Polski, dbałość o poprawną polszczyznę w patriotycznym wychowaniu dzieci w rodzinach i w przedszkolu. Po Mszy św. dzieci odświętnie przystrojone w kotyliony biało-czerwone wykonały program artystyczny. Wyśmienity występ został przyjęty z ogromnym aplauzem przez zaproszonych gości - dziadków i rodziców naszych przedszkolaków. Wzrok przykuwał także niezwykły wystrój sali- barwy narodowe, plansze historyczne. Wspólna agapa była radosnym zwieńczeniem tak bardzo ważnego dnia.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 2 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się nad morze, aby uczcić pamięć zmarłych marynarzy oraz tych, którzy ginąc nie mają swoich grobów. Po odmówieniu modlitwy w ich intencji i zapaleniu znicza wyruszyliśmy na spacer do parku i na plac zabaw.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 30 października w naszym przedszkolu odbył się Bal Świętych.Rodzice stanęli na wysokości zadania, przygotowując wspaniałe stroje. Dzieci przebrały się za ulubionych świętych. Do przedszkola zawitali miedzy innymi: święte: Faustyna, Łucja,Jadwiga, Kinga, Marta, świeci: święty Kazimierz - królewicz, Franciszek, Antoni, Florian, Jakub, Józef, Stanisław, Jerzy. Na Bal zjawili się również Aniołowie i Archaniołowie ze swoją królową Maryją. Zabawa rozpoczęła się piosenka : Taki duży taki mały może świętym być, a po niej korowód świętych, tańce,animacje z kolorową chustą, popcorn, oraz wiele innych atrakcji. Radosna atmosfera balu, poznanie istoty świętości jest dobrym przygotowaniem na nadchodzące święta.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Każdemu przedszkolakowi radość się udziela - bo dziś jest Dzień Nauczyciela.
Z okazji tego pięknego święta, niech każda buzia będzie uśmiechnięta.
Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich dzieci cierpliwości mają wiele,
za naukę, za trud jaki jest wkładany, przeogromny bukiet życzeń składamy:
                                                              Przedszkolaki

 

Dnia 15 października odbyła się w naszym przedszkolu Akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania  złożyły piękne życzenia oraz zrobiły prezenty.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W październikowy dzień grupa średniaków chciała sprawdzić, czy małe foki szare pływają w naszym Bałtyckim Morzu. Aby to sprawdzić i zbadać wybraliśmy się na spacer na molo w Brzeźnie.  Dzieci rozglądały się, aby zobaczyć foki i ponoć niektóre zobaczyły ogon, który szybko zniknął w głębinach. Więc wniosek: foki pływają w naszym Morzu!

Po drodze śpiewaliśmy piosenki z naszego repertuaru i również udało się nam pobawić na placu zabaw. Wszystkim podobał się spacer, bo przecież to pół godziny od naszego przedszkola i na pewno nie raz się tam wybierzemy.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

12 października dzieci  przyniosły do przedszkola marchewki

i ziemniaki oraz swoje pluszowe "świeżaki". Było wiele konkursów i zabaw:

  • dzieci mogły upiec pyszne ciasto marchewkowe,
  • uczestniczyć w wykopkach w piaskownicy,
  • zrobić pieczątki z marchewek i ziemniaków: m.in.: motylki, ślimaki i jeżyki, 
  • zatańczyć na urodzinach marchewki oraz wypić pyszny soczek marchewkowy.

Nasze przedszkolaki ze smakiem zajadały się marchewkami i mogły przekonać się po raz kolejny ze warzywa są bardzo zdrowe.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

10 października do naszego przedszkola przyjechała foka szara.

Dzieci mogły dowiedzieć się wiele fascynujących  informacji  na temat ochrony i pielęgnacji  ssaków żyjących w naszym Bałtyckim Morzu. Największą atrakcją cieszyła się jednak mała foka , którą dzieci mogły dotknąć i pogłaskać.

Bardzo dziękujemy Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego z Helu, która  poprowadziła tak ciekawe warsztaty i pomogła dzieciom odkryć świat ssaków morskich.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 4 października w naszym przedszkolu dziękowaliśmy za Patrona naszego przedszkola świętego Franciszka z Asyżu. Na wspólnej Eucharystii, którą odprawił ksiądz proboszcz Jan Świstowicz modliliśmy się za nasze przedszkole, rodziny, absolwentów i we wszystkich intencjach jakie każdy przyniósł w swoim sercu. Po Mszy świętej odbyło się przedstawienie w wykonaniu dzieci i świętowanie przy ciasteczku.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Tutaj będzie można obejrzeć nasze prace plastyczne zrobione przez dzieci z tego roku, jak i z poprzednich lat.

Zapraszamy go galerii>>>>>

Czytaj więcej...

Dnia 27 września w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

Dzieci złożyły przysięgę i odbyły egzamin na zucha przedszkolaka, a następnie zostały pasowane zaczarowaną kredką na zucha -malucha, zucha-średniaka oraz zucha starszaka i zerówkowicza. Była wspólna zabawa tańce,rozdanie dyplomów oraz sesja fotograficzna dzielnych przedszkolaków :) zapraszamy do galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 Już po raz dwunasty 28 września  w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki,w ponad 500 miastach w Polsce i na całym świecie  o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast  oraz ulic na całym świecie spotkali się ludzie, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach pokoju , za kapłanów za nasze rodziny. Pan Jezus przekazał siostrze Faustynie takie słowa: „O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę (Dz. 848)

Nasze przedszkole wraz ze świetlicą "Przystań" dołączyło  się do wielkiej modlitwy odmawiając Koronkę na ulicy pułaskiego 2, przy naszym przedszkolu. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które chciały się z nami modlić  za radość wspólnej modlitwy i świadectwo wiary.
 

26 września nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Kiełpina, do gospodarstwa agroturystycznego.

Dzieci miały okazje zwiedzić gospodarstwo, poznać wiele ciekawych zwierząt i wydoić kozę. Odwiedziły też stajnie, dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat zajmowania się końmi oraz ich pielęgnacji. Były również zajęcia piekarskie: lepienie bułek z masy drożdżowej oraz ozdób z masy solnej. Atrakcji było co nie miara, jednak przejażdżka wozem drabiniastym po okolicy na długo zostanie w pamięci dzieci.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 24 wrześnią do naszego przedszkola przyjechali  artyści z Akademii Artystycznej z Kąpina, którzy  przedstawili  dla dzieci audycję pt: „Muzyczna reggaeneracja”. Dzieci wybrały się w wakacyjną podróż w klimacie muzyki amerykańskiej i nie tylko. Poznały wiele ciekawych instrumentów: gitarę elektryczną, skrzypce, piszczałki, harmonijki.... Nauczyły się odróżniać rock od rock'n rolla, dowiedziały się  czy do grania na gitarze elektrycznej potrzebny jest grzebień oraz czy perkusista potrafi grać na garach. Dziękujemy naszym artystom za świetną zabawę i naukę. 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do parku.

Dzieci podziwiały i obserwowały piękno przyrody,słuchały ptaków, zbierały skarby:

szyszki, listki,kasztany, żołędzie...

Na zajęciach po powrocie zrobiły z nich jesienne ludziki i zwierzątka.

Wizyta w parku bardzo podobała się dzieciom i pewnie jeszcze nie raz się tam wybierzemy.

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 

Nasze przedszkole jest położone nad samym Morzem Bałtyckim.
Za ogrodzeniem widać już plażę, na która nasze przedszkolaki bardzo lubią chodzić oraz się na niej bawić: np. budować  zamki, babki oraz urządzać wyścigi.

                                                                 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W nocy z 29/30 czerwca, tj. z piątku na sobotę odbyła się długo wyczekiwana przez najstarsze dzieci nocka, czyli wzorem ubiegłego roku, dzieci z zerówki i ochotnicy z grupy starszaków nocowały w przedszkolu.

Poza atrakcjami - zabawy na placu zabaw w pobliskim parku, spacer nad morze, pyszniutka kolacja, wojna na poduchy i wieczorne Kino-Bambino - był to dla dzieci również sprawdzian z samodzielności i dojrzałości ( gdyż była to noc poza domem bez Mamy i Taty), który wszyscy nockowicze zdali na medal:) dzielnie przesypiając całą noc.

Rano po śniadaniu i spakowaniu całego ekwipunku, dzieci zostały odebrane przez Rodziców, wracając do swoich domów, za którymi troszkę się stęskniły, na zerówkę czekały nowe, urodzinowe atrakcje:):):)

Zaloguj się, aby zobaczyć.

21 czerwca pożegnaliśmy zerówkę i odchodzące starszaki, które przygotowały krótki występ, by podziękować za wspólnie spędzony czas w przedszkolu i wszystko to, czego przez ten czas się nauczyły i doświadczyły.

Spotkanie rozpoczęliśmy dziękczynną Mszą św. za cały miniony rok, po której nastąpiło uroczyste wręczanie dyplomów i nagród wszystkim dzieciom. Po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego rozpoczęliśmy Festyn Rodzinny, który był prowadzony przez JUST DANCE Akademię Ruchu,   pt: Morskie przygody. W programie miało miejsce: malowanie buzi, formowanie balonów, wspólne zabawy, grill.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

5 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, całym przedszkolem wybraliśmy się na autokarową wycieczkę do Malborka. Dla maluchów i  średniaków była to pierwsza tak długa wyprawa, więc emocji nie brakowało zresztą tak jak atrakcji, które czekały na nas na miejscu.

Po przyjeździe zapoznaliśmy się ze smokami i dinozaurami, których spotkaliśmy na każdym kroku. Po drodze mogliśmy oglądać też hodowane tam zwierzęta- daniele, małpki, pawie, kucyki. Po wyczerpującym spacerze czekał już na nas pyszny obiadek, po którym starszaki i zerówka udały się do kina na film o dinozaurach w 5 D, a maluchy i średniaki na przejażdżkę kolejką. Na koniec dzieci mogły spróbować swoich sił w linoparku przechodząc trasą dostosowaną do ich możliwości. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola, gdzie czekali już na nas stęsknieni Rodzice:)

Zaloguj się, aby zobaczyć.

17 maja obchodziliśmy dzień Mamy i Taty. Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią w intencji Rodziców, dziękując za ich miłość i trud, oraz modląc się o potrzebne im łaski.

Po Mszy św. miała miejsce część artystyczna, w czasie której dzieci zaprezentowały układy taneczne, piosenki i wierszyki przygotowane specjalnie dla Rodziców, wręczając im na koniec wykonane przez siebie upominki ( koszulki malowane przez dzieci, wazon z kwiatami, puchar dla super Taty, torebki dla Mamy). 

Ostatnim punktem Uroczystości był słodki poczęstunek, który był okazją do wspólnego pobycia razem.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 10 maja grupy 5 i 6 -latków wybrały się do Ośrodka Kultury Morskiej na zajęcia pt W porcie. Zajęcia wprowadziły dzieci w tajniki pracy portu morskiego ‒ jego wyglądu i wyposażenia. Dowiedzieliśmy się  jakie urządzenia są niezbędne do pracy w porcie, jakie typy statków do niego wpływają, do czego służy latarnia morska, a do czego rampa ro-ro. W trakcie zajęć dzieci rysowały a następnie wycinały wszystko, to co wiąże się z życiem portu morskiego. Druga część zajęć odbywała się na wystawie interaktywnej, gdzie dzieci mogły sterować modelami statków, zbudować port z klocków, przebrać się za marynarza czy też pirata, mogły też poprowadzić statek, wejść do batyskafu , załadować towary na statek itp.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Przedszkole św. Franciszka prowadzi rekrutację na rok szkolny 2018/2019.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 lat do 6 lat.

Przedszkole prowadzi nauczanie i wychowanie w duchu wiary katolickiej. Na dzieci czeka bogata oferta atrakcyjnych zajęć edukacyjnych: nauka języka angielskiego, logopedia, rytmika, tańce, katecheza, gimnastyka korekcyjna, szachy . Przedszkole dysponuje dobrze i estetycznie wyposażonymi salami zajęć dla dzieci, salą rekreacyjną, dużym, dobrze ogrodzonym placem zabaw z odpowiednimi zabawkami ogrodowymi.

                                                                                  Więcej informacji:    tel. 537-950-482

                          

Dzień Wiosny dzieci przywitały w kolorowych, wiosennych strojach i wiankach na głowie. Z przyniesionych gałązek i ozdób wykonywały duże i piękne  palmy. Z zaangażowaniem same zrobiły wiosenne kanapki i z jeszcze większym smakiem je zjadły.

Dzieci wzięły również udział w Spartakiadzie, przedszkolnych zawodach sportowych, zajmując w konkurencjach 3 miejsce. Dziękujemy P. Michałowi, nauczycielowi z gimnastyki korekcyjnej za przygotowanie dzieci do Spartakiady. Gratulujemy Dzieciom i dziękujemy im za wytrwałą pracę i świetną zabawę. 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na radosne święta Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa życzymy, by Jego blask zwyciężający śmierć rozjaśniał doliny zmartwień, przenikał cienie codziennych trudów, umacniał w chwilach boleści, podnosił w czasie słabości i prowadził ku wiecznej radości. Radosnego Alleluja.

Życzą Siostry i Personel Przedszkola

Dnia 19 marca w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk, pt: Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, w którym zagrali aktorzy z teatru Qufer i... aktorzy z naszego przedszkola. Dzieci zagrały rolę królewny, krasnoludków, myśliwego i księcia. Chętnie same tworzyły bajki i przedstawiały je innym grupom. Zabawom nie było końca, zostaje tylko pogratulować naszym aktorom wspaniałych pomysłów.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 8 marca dzieci z grupy starszaków i zerówki zwiedziły Szkołę Podstawową nr. 20 w Gdańsku. Wzięły udział w zajęciach otwartych, na zakończenie których konstruowały  z klocków lego różne budowle, m.in. domy z ogródkiem, rakiety, sklepy. Dziękujemy p. Lucynie za życzliwe przyjęcie i pokazanie nam pomieszczeń szkolnych.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 01 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień zwierząt polarnych. Dzieci przyniosły tego dnia pluszowe niedźwiedzie, foki, renifery, pingwiny, lisa polarnego, książki opowiadające o życiu zimowych zwierząt. Odbyły podróż najpierw samolotem, później statkiem, po której  zapoznały się z mieszkańcami terenów podbiegunowych. Nie zabrakło gorącego kubka kisielu, budyniu i czekolady, po wypiciu którego nastąpiły  występy akrobatyczne. Wielką atrakcją była budowa igle i spanie w nim. Niektóre dzieci zamieniły się w weterynarzy i dokładnie przebadały i wyleczyły chore zwierzęta. Na koniec dzieci pokolorowały spotkanych mieszkańców, którzy zapewne zapadną na długo w pamięci.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

25 lutego, tj. w tłusty czwartek, odbył się Bal Karnawałowy, pt. Spotkanie z Bałwankiem. dzieci przebrane za różne postacie z bajek i nie tylko chętnie brały udział  we wspólnych tanecznych zabawach i konkursach.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W dniu 31 stycznia dwie najstarsze grupy z wychowawczyniami wybrały się do Kościoła św. Elżbiety, aby zobaczyć Bożonarodzeniową szopkę. Szopkę zaprojektował brat Sebastian Syska pallotyn, który jest z zamiłowania majsterkowiczem jak sam o sobie mówi. Zbudowanie tej szopki zajęło pięć nocy. W centralnym punkcie stoi stajenka w której podziwiać możemy Świętą Rodzinę, Trzech Króli, i pasterzy. Oprócz tego płynie strumyk, świeci latarnia morska, słychać dzwon z wieży ratusza, kręci się wiatrak a z kominów domów unosi się kolorowy dym. Wkoło całe mnóstwo zwierząt i roślin. Mogliśmy z bliska wszystko obejrzeć a nawet dotknąć. Wszystkim bardzo się podobało. Z radością zaśpiewaliśmy kolędy, wrzuciliśmy Aniołkowi pieniążki i czas było wracać do przedszkola :)

Zaloguj się, aby zobaczyć.

  Dziś o Waszym święcie wszyscy pamiętamy. Dla Was zatańczymy, dla Was zaśpiewamy.”  25 stycznia obchodziliśmy w przedszkolu dzień Babci i Dziadka. Za licznie przybyłych gości modliliśmy się w czasie  Eucharystii sprawowanej w ich intencji, po której dzieci przedstawiły inscenizację pt. „Wesoły pociąg”. Dziecięcy pociąg przemierzając liczne stacje- Wnuczkowo, Listeczkowo, Bałwankowo - dotarł ostatecznie do stacji Babciowo-Dziadkowo. Liczne wierszyki i piosenki, były dobra okazją, aby dzieci mogły wyrazić swoja wdzięczność i miłość, za to wszystko, co otrzymują od swoich Babć i Dziadków.
Na zakończenie przedstawienia dzieci  ze starszej grupy zaprezentowały instrumentalizację do fragmentu utworu Piotra Czajkowskiego „ Dziadek do orzechów”, oraz  razem z  młodszymi grupami zaśpiewały „ Sto lat”. Po słodkim poczęstunku miały miejsce wspólne tance i zabawy dzieci ze swoimi babciami i Dziadkami, co było pięknym uświetnieniem Wspólnego Świętowania.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 4 stycznia 2018 r. w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego w placówkach prowadzonych przez Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza pt. „Bł. Ojciec Honorat Koźmiński – wielki patriota i czciciel Maryi”.

Juri z grona wielu prac wyłoniło z naszego Przedszkola Zerówkę z Wychowawczynią s. Agnieszką Dunaj jako zdobywcę I miejsca w kategorii grup młodszych. Gratulujemy s. Agnieszce Dunaj  z Zerówką i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie oraz za pomysłową i piękną pracę.

Więcej o Konkursie można zobaczyć na stronie http://mos-piaseczno.pl/index.php/kronika/2017-2018/51-2017-2018/559-final-konkursu-bl-ojciec-honorat-kozminski-wielki-patriota-i-czciciel-maryi

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 21 grudnia grupa zerówki i starszaków odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Gdańsku Brzeźnie. Dzieci wysłuchały opowiadania o  zimowych przygodach Misia, wzięły udział w zajęciach plastycznych, zabawie i jak to w Bibliotece bywa oglądały książeczki, których było mnóstwo na półkach. Dziękujemy Paniom z Biblioteki za życzliwe przyjęcie i wspólną zabawę

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Jest jeden szczególny dzień w roku, kiedy bierzemy do rąk biały opłatek, by podzielić się nim z  bliskimi. Tym dniem jest Wigilia. Z okresem Bożego Narodzenia związana jest również inscenizacja zwana jasełkami, którą 19 grudnia przedstawiły nasze dzieci wprowadzając nas w tajemnicę Bożego Narodzenia.

Po wspólnym zaśpiewaniu kolęd, odczytaniu przez ks. Proboszcza fragmentu z Ewangelii o  narodzeniu Pana Jezusa i życzeniach skierowanych do wszystkich zebranych osób, połamaliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia świąteczne i dzieląc przy świątecznym stole radość z  okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 4 grudzień był długo wyczekiwanym przez dzieci, gdyż w Przedszkolu odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem, który przybył do nas ze swoim pomocnikiem Elfem o imieniu " A po co ci to wiedzieć". Po wspólnych śpiewach i rozmowie ze św. Mikołajem wszystkie grzeczne dzieci otrzymały prezenty, które sprawiły im wiele radości i przyjemności.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

21 listopada obchodziliśmy święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nasze przedszkole nawiedziła figura Matki Bożej Fatimskiej. Był to specjalny Gość, długo wyczekiwany przez dzieci. Wyjątkowość tego dnia podkreślał odświętny ubiór dzieci, a także program wizyty, który ułożyły dzieci z najstarszej grupy. W pierwszej kolejności Matkę Bożą powitały maluszki ze średniakami, które wraz z nauczycielami uczciły Maryję śpiewem i wspólną modlitwą za rodziny i całą społeczność przedszkolną. Następnie Matka Boża została przeniesiona przez dzieci z zerówki do swojej sali. Na powitanie zaśpiewały pieśń " O Maryjo witam Cię, o Maryjo kocham Cię, o Maryjo pobłogosław wszystkie dzieci swe". Następnym punktem  była wspólna modlitwa w różnych intencjach, dzieci ze szczerością mówiły Maryi o swoich rodzicach, rodzeństwu, o tym co by chcieli robić w przyszłości i o planach świątecznych. Kolejnych punktem był występ dzieci. Jedna dziewczynka wraz z panią zatańczyły balet łabędzi, 2 dziewczynki przedstawiły figury gimnastyczne, chłopcy zatańczyli breakdance i robili pompki. Na koniec wizyty dzieci pokazały swoje książki z których się uczą i namalowały portret Pani Fatimskiej. Maryja odwiedziła również grupę starszaków, które z wielkim zapałem modliły się, wręczyły Maryi serduszka i kwiatki wykonane przez siebie. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich, pełen niesamowitych przeżyć i wdzięczności za możliwość bliskiego spotkania z Matką Bożą. 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 16 listopada 2017 r. odbyła się wycieczka  dzieci 5 i 6 letnich na Stadion Energa w  Gdańsku. Dzieci z  przewodnikiem  z zainteresowaniem zwiedzały  zakątki i lokalizacje, które  nie są dostępne w trakcie meczu. Oglądały FUN ARENE, szatnię zawodników, salę konferencyjną w której przed i po meczach występują trenerzy drużyn, strefy mixed zone, czyli miejsca z którego zawodnicy wychodzą na boisko. Na zakończenie wycieczki udaliśmy  się do Muzeum Lechii Gdańsk, w którym znajdowały się puchary, medale,  koszulki sławnych zawodników, którzy  reprezentowali  barwy Lechii na przestrzeni lat. Zobaczyliśmy również puchar i  napis znajomego nam trenera p. Jerzego Brzyskiego, który jest dziadkiem naszego dziecka z   przedszkola.  Po wyjściu z Muzeum zrobiliśmy wspólną fotografię z rodzicami, którzy już na nas wytrwale czekali.

 Dziękujemy Panu Mariuszowi Brzyskiemu, reprezentującemu firmę BUFAB za pomoc w zorganizowaniu wycieczki na Stadion w promocyjnej cenie.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W czwartek, 9 listopada, z okazji przypadającej 11 listopada 99-tej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym przedszkolu została odprawiona Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny, po której dzieci przedstawiły krótki program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. Recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne dzieci oddały hołd poległym za Ojczyznę, poznając przy okazji nasze symbole narodowe. Uwieńczeniem występu była recytacja wiersza "Katechizm Polskiego Dziecka" oraz uroczyste odśpiewanie wraz  z Rodzicami hymnu Polski :

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy

Marsz, marsz, Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami,
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

30 września nastąpiło rozwiązanie Rodzinnego konkursu plastycznego pt. : "Mój różaniec". Wszystkie przyniesione różańce zostały nagrodzone. Dzieci otrzymały figurki Matki Bożej. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzinom za wzięcie udziału w tym konkursie. Dziękujemy za poświęcony czas, włożony trud i za wspaniałe pomysły. Życzymy opieki Matki Bożej. Niech Jej orędownictwo uprasza wszelkie potrzebne łaski.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 Tuż przed pierwszym listopada w całym kraju organizowany jest  tzw. "Holy Wins",  "Święty zwycięża". To uroczystość, która ma przede wszystkim pokazywać dobre wzorce. Nie inaczej było i w naszym Przedszkolu, kiedy to 30 października, tj. w poniedziałek został zorganizowany taki Bal. Z tej okazji przybył do nas Anioł Stróż naszego Przedszkola, który poprowadził wspólne zabawy, tańce i konkursy ze znajomości różnych Świętych. Jak przystało na dobry Bal nastąpiła prezentacja wszystkich przybyłych gości, a tych nie brakowało - była Maryja, św. Gabriel, św. Piotr i św. Paweł, św. Jakub, św. Jan Bosko, św. Franciszek z Asyżu, św. Wiktoria, św. Katarzyna, św. Hiacynta, królowa Jadwiga, św. Kinga, św. Elżbieta węgierska, św. Natalia, św Kazimierz królewicz i wielu innych świętych, a także odwiedziło nas wielu Aniołów przybyłych z tej okazji do naszego Przedszkola. Wspólnym zabawom i śpiewom towarzyszyła Niebiańska Telewizja, wśród których trzeba wymienić Pociąg do nieba, Gdy wszyscy święci idą do nieba, Ani oko nie widziało, Taki duży taki mały, Każdy może być święty i wiele innych. Uwieńczeniem wspólnego Balu był słodki poczęstunek, który tylko pogłębił panującą wokoło radość.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Ogólnopolski Dzień makaronu był obchodzony 26 października w grupie 5 i 6-latków.Po zapoznaniu się z historią powstania makaronu, dzieci brały udział w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem różnych rodzajów makaronu. Malowały butelki, nasypywały do nich makaron i kaszę, tworząc marakasy. Wykonywały różne twórcze przedmioty i figury przy pomocy makaronu, plasteliny i innych materiałów. Dzieci chętnie pokroiły produkty do sałatki makaronowej i z wielkim apetytem ją zjadły.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

13 października obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji dzieci wyrażając swoją wdzięczność złożyły życzenia wszystkim Pracownikom Przedszkola, wręczając kwiaty i zrobione przez siebie piękne korale i pudełka, oraz zaprezentowały taniec do piosenki Celine Dion.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

6 października przeżywaliśmy Dzień Uśmiechu :) Z tej okazji w myśl zasady: "Bo kto zjada witaminki, ten ma wesołe minki", dzieci degustowały sok z cytryny, starając się to zrobić z jak najszerszym uśmiechem. Wszystkie dzielne Przedszkolaki otrzymały Order Uśmiechu i pyszną lemoniadę. Grupa maluszków i średniaków poszła na spacer nad morze. Dla wszystkich był to dzień pełen radości i wspólnych zabaw.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 

3 października, tj. we wtorek  obchodziliśmy

Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu - Patrona Przedszkola.

Z tej okazji odbyła się Msza Święta,

po której dzieci przedstawiły krótką inscenizację o św. Franciszku.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

26 września odbyła się wycieczka do gdańskiego Centrum nauki Hewelianum. Podczas zajęć dzieci zdobyły wiedzę na temat meteorytów, powstawania chmur i tęczy oraz zjawiska zaćmienia słońca.Wszystkim podobała się wizyta w Planetarium.

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

20 września obchodziliśmy w naszym Przedszkolu ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Z tej okazji odbyło się pasowanie na Przedszkolaka wszystkich dzieci. Był to dzień pełen wrażeń i różnych atrakcji, jak choćby pieczenie ziemniaków, wyjście na plażę, czy wspólne ruchowe zabawy dla wszystkich grup.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do przedszkola

w poniedziałek 4 września.

Przypominamy, że przedszkole jest czynne od 6.15 do 16.45.

Pozostałe informacje można znaleźć w zakładce: Strefa rodzica.

 

 

 

Dzieci z Afryki  bardzo dziękują za słodycze, laurkę i życzenia -  przesyłka dotarła:)
Przypomnijmy, że w naszym przedszkolu przez czas Wielkiego Postu odbyła się Akcja: " Cukierek dla dzieci z Afryki". Słodycze zostały wysłane do naszych Sióstr Misjonarek, które przekazały je dzieciom w Bouar.

Więcej o naszych siostrach Misjonarkach  można przeczytać na stronie: www.Pasterzanki w zakładce: Misje

 

 

Dnia 11 lipca 2017 r dzięki życzliwości taty Lili całe nasze przedszkole oraz świetlica „Przystań„ mogły pojechać do Bazy Straży Pożarnej.
Dzieci mogły zobaczyć sprzęt do gaszenia ognia , wóz strażacki a nawet się nim przejechać, sprzęt do ratowania na wodzie: łodzie specjalny wóz strażacki, mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy i gasić pożar lejąc wodą. Zobaczyliśmy tez różne trofea naszej dzielnej straży. Po pikniku wróciliśmy tramwajem do przedszkola. Dziękujemy naszym dzielnym strażakom za tak wspaniałą wycieczkę, która na pewno na bardzo długo zostanie w pamięci dzieci.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W czasie wakacyjnych dyżurów postanowiliśmy spełnić marzenia dzieci i wybrać się na wycieczki po różnych krajach np. w poniedziałek pojechaliśmy  do Francji dzieci nauczyły się jeżyka francuskiego , dowiedziały się o zabytkach i zwyczajach panujących w tym kraju. Było malowanie flagi a największa atrakcja był pokaz mody francuskiej dzieci mogły się przebrać, a nawet pokropić  francuskimi perfumami. Fantazjom dzieci nie było końca. Nasze przedszkolaki wybrały się również do Włoch, uczyły się włoskich piosenek, poznawały kraj oraz najciekawsze miasta: Wenecję, Rzym, Asyż oraz flagę, kuchnie włoską. Oczywiście poznały również historie pizzy i mogły ja sobie zrobić według gustu i smaków.
Mieliśmy również wyprawę do Chin i Japonii dzieci mogły ubrać się w tradycyjne chińskie stroje poznały zwyczaje, tradycje, pismo chińskie oraz nauczyły się mówić po chińsku. Mogły również przynieść zabawki wyprodukowane w chinach. Na obiad była chińska potrawa i niektóre dzieci mogły popróbować jak się je pałeczkami i super sobie radziły. Po południu były chińskie bajki czytane z książeczek przyniesionych przez dzieci robiliśmy czapeczki i chińskie wachlarze. Atrakcja była budowa muru chińskiego z dużych klocków oraz sztuka robienia z origami.
Nie zapomniane były też wyjścia na plażę oraz na wycieczkę do ratowników wodnych na plaży. Dzieci poznały sprzęt do ratowania ludzi oraz zapoznały się z zawodem ratownika.
Nasze przedszkole odwiedził też marynarz - nawigator Roman, który przypłynął do nas z Chin, opowiedział dzieciom przeróżne ciekawe historie takie jak spotkanie z rekinami, piratami oraz latającymi rybami. Dzieci dowiedziały się też jak można zostać takim marynarzem.
Podczas wakacji odbył się również dzień psa dzieci uczyły się jak szanować zwierzęta, dbać o nie, karmić , tresować. Dzieci mogły przynieść do przedszkola swoich podopiecznych psy pluszowe do przedszkola. Niektóre psy zabawki były tresowane.  Nie zabrakło również prawdziwych psów.
Dzieci marzyły o dniu dinozaurów , który odbył się w środę dzieci mogły przynieść dinozaury do przedszkola oraz książeczki o tej tematyce. Grupowały dinozaury wg kształtów, jedzenia, wyglądu. Mogły zrobić również swoja skamienielinę i odbić łapę dinozaurów w masie solnej.
Grupa starszaków zorganizowała również piknik Urodzinowy całej grupy, na którym wszyscy się świetnie bawili.
Nie zabrakło też dnia chomika i świnki morskiej, które w naszym przedszkolu czuły się bardzo dobrze - zapraszamy do galerii>>>

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dzień 21 czerwiec to pierwszy dzień kalendarzowego lata. Z tej okazji odbyła się niecodzienna wycieczka. Dzieci i Rodzice wyjechali z naszego Przedszkola na  rowerach, rolkach i hulajnogach w stronę mola. Przy molu czekała na wszystkie Dzieci niespodzianka. Po powrocie na boisko zjedliśmy swojski chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Na regenerację kalorii było też coś słodkiego. Po krótkim odpoczynku odbył się mecz siatkówki. Mamusie grały w pierwszej drużynie, a Tatusiowie w drugiej. Walka była zacięta i pełna sportowych emocji, a mecz zakończył się remisem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny i radosny udział w powitaniu lata.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 20 czerwca odbyło się w naszym Przedszkolu uroczyste zakończenie roku. Na wspólnej Eucharystii, której  przewodniczył ksiądz Krzysztof, dziękowaliśmy Bogu za wszystkie otrzymane łaski w minionym roku przedszkolnym 2016/17. Później odbyła się okolicznościowa akademia, podczas  której  pożegnaliśmy odchodzących starszaków.  Wszystkie Dzieci otrzymały pamiątkowe Dyplomy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dzień 10 czerwca to dzień bardzo oczekiwany przez naszych Przedszkolaków. W tym dniu odbył się na naszym placu zabaw Festyn Rodzinny. Po przywitaniu Dzieci, Rodziców i zaproszonych Gości scena należała do przedszkolnych artystów. Koncert "Dzieci - Rodzicom" był uwieńczeniem tego, co Dzieci w ostatnim czasie nauczyły się na rytmice. Dominowały piosenki dla Mamy i Taty. Był także wyjątkowy taniec wykonany przez Dzieci i Rodziców. Po tym koncercie instruktorka  Akademii Tańca i Animacji Just Dance zaprezentowała pokaz tańców w wykonaniu naszych Przedszkolaków. Rodzie mogli zobaczyć, co ich Dzieci nauczyły się podczas tegorocznych zajęć tanecznych. Trzeba przyznać, że było na co popatrzeć i nie jedna łezka wzruszenia zakręciła się w oku. Po tym pięknym występie przyszedł czas na wspólną zabawę, którą poprowadziła Królewna Śnieżka w towarzystwie Kota, Myszki Miki i sympatycznego Dinozaura. Tańce integracyjne szybko połączyły małych i dużych w wesołej zabawie. Dużo emocji było również podczas rodzinnego przeciągania liny. Najwyższy poziom emocji został osiągnięty, gdy na boisko wjechał na sygnale wóz strażacki. Dzieci mogły go dokładnie pooglądać i z bliska zobaczyć sprzęt strażacki. Z dużym przeżyciem siadały   w wozie strażackim, a na koniec uczestniczyły w pokazie gaszenia wodą. Oczywiście nie zabrakło też pysznych kiełbasek z grilla, sałatek, ciasteczek i innych smakołyków. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wspaniałą zabawę i duże zaangażowanie, dzięki któremu ten Festyn na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 

25 maja Dzieci z grupy średniaków i starszaków pojechały do Multikina.

Mogliśmy zwiedzić kino, wydrukować sobie bilet, zobaczyć projektornię i dowiedzieć się ciekawych rzeczy.Na zakończenie  oglądaliśmy bajki: "Przygody Baltazara Gąbki", "O piratach", "O lalce Agnieszki", "Przygody Reksia".

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Z 2 na 3 czerwca grupa starszaków nocowała w Przedszkolu. Dla niektórych Przedszkolaków była to pierwsza noc spędzona poza domem i bez Rodziców. Po zajęciach przedszkolnych poszliśmy na spacer. Podziwialiśmy nasze piękne morze i bawiliśmy się na placu zabaw, który znajduje się na plaży.  Po powrocie robiliśmy owocowe szaszłyki, a na życzenie dzieci była specjalność „Przedszkolnej Naleśnikarni”.  Wieczorem była bitwa na poduchy oraz zabawa w rekina i rybki. Po umyciu zębów i wieczornej modlitwie przyszła pora na „Przedszkolne Kino Bambino”. Trzeba przyznać, że nasze Starszaki były bardzo dzielne i wszystkim dopisywał dobry humor.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

2 czerwca nasze Przedszkole zamieniło się w indiańską wioskę "Małych sokołów". Dzieci spotkały się z Wodzem Sokole Oko, słuchały indiańskich opowieści i tradycyjnych dla tej kultury okrzyków, dowiedziały się również o zwyczajach Indian. Miały możliwość zdobyć różne sprawności  np.: postrzelać z łuku, zrobić indiański pióropusz. W tej niecodziennej scenerii szybko nam minął dzień, który był pełen emocji i wrażeń.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 1 czerwca obchodziliśmy w naszym  Przedszkolu Dzień Dziecka. Z tej okazji udaliśmy się w niezwykłą podróż dookoła świata, aby dowiedzieć się, jak żyją nasi rówieśnicy w różnych częściach świata. Dzieci ubrały się w tym dniu w kolorowe koszulki, które odpowiadały poszczególnym kontynentom. Były także czytane bajki z różnych kontynentów. W ich czytanie zaangażowali się nasi niezawodni Rodzice. W tym dniu czekało na dzieci wiele konkursów i niespodzianek. To był piękny dzień wspólnej radości.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 24  po południu obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Zaproszeni Rodzice zobaczyli najpierw  bajkę, którą przygotowały Dzieci z wszystkich grup. Była to bajka o wyprawie Słonika Bombika na Smoczą Górę. Dzielny Bombik pokonał wiele trudności, aby odnaleźć lekarstwo dla chorej siostry Bomili. I choć na początku był zazdrosny i niezadowolony z narodzin Bomili, to później pokazał swoją postawą, jak wielka potrafi być miłość brata do siostry. Po przestawieniu ks. Bogusława Zemana odprawił Mszę Świętą, podczas której modliliśmy się za naszych kochanych Rodziców. Później był czas na złożenie życzeń Rodzicom i wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów. Mamusie otrzymały piękne naszyjniki, a Tatusiowie breloczki. Ksiądz Bogusław przywiózł także swoje książki i płyty, które można było zakupić. Była też możliwość porozmawiania z Nim osobiście i zdobycia cennego autografu. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy ks. Bogusławowi za to, że znalazł czas, aby przyjechać do nas z Częstochowy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Jego serce i dostarczenie nam tylu pięknych wrażeń.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 24 maja odwiedził nas niezwykły Gość, ks. Bogusław Zeman, który jest autorem wielu książek dla dzieci. Od rana w każdej grupie przeprowadził bardzo interesujące zajęcia, podczas których opowiadał niezwykłe przygody Słonika Bombika. Były również ciekawe piosenki, zagadki oraz niecodzienna  wyprawa po zioło dla cioci Bombali, która miała chorego kła. Gdy wszystkie Dzieci dobrze się bawiły, do sali wszedł ogromny Słoń Bombik, sprawiając wszystkim Przedszkolakom wiele radości. I choć mówił po afrykańsku, świetnie rozumiał dzieci, które bardzo go polubiły i chętnie się z nim bawiły.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

19 maj przeżywaliśmy jako Dzień Dobroci. Z tej okazji Grupa Starszaków i dzieci ze Świetlicy „Przystań”, która mieści się w naszym budynku, poszła odwiedzić Pensjonariuszy Domu Opieki „ Pod Sosnami”. Po przywitaniu się Dzieci przestawiły krótką scenkę do wiersza o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie i o patronach Świetlicy: św. Hiacyncie, św. Franciszku i s. Łucji. Potem wspólnie śpiewaliśmy różne piosenki.  Okazało się, że piosenka „Hej sokoły” i zabawa przy śpiewie piosenki „Ługi bugi” szybko zbudowały relacje międzypokoleniowe. Wspólne spotkanie dostarczyło zarówno najstarszym jak i najmłodszym uczestnikom dużo radości i niezapomnianych wrażeń. Na pożegnanie Dzieci wręczyły Pensjonariuszom pamiątkowe „ordery uśmiechu”.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 10 maja do naszego przedszkola przyjechał  Teatrzyk Lokomotywa

z bajką pt. " Pinokio".

 Dzieci mogły przenieść się w magiczny świat teatru, obejrzeć wspaniałe przedstawienie w którym grały kukiełki. Na koniec spektaklu  była niespodzianka: dzieci mogły dokładnie przyjrzeć się  bohaterom, potrzymać lalki, które miały nawet 1 m wysokości i były ręcznie malowane.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 Dnia 27 kwietnia najstarsza grupa Przedszkolaków wyjechała na wycieczkę, aby zwiedzić Firmę BUFAB Poland. Po bardzo miłym powitaniu zostaliśmy zaproszeni na zajęcia multimedialne. Zajęcia te zostały przygotowane specjalnie dla Przedszkolaków i poprowadzone przez samego Prezesa Firmy. Podczas tych zajęć dzieci zapoznały się z produktami tej Firmy oraz z procesem powstawania najwytrzymalszych śrub i ich obróbką. Następnie Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w konkursie plastycznym. Ich zadaniem było namalowanie przedmiotów, w których mają zastosowanie śruby. Kolejne zadanie pozwalało wykorzystać sprawności manualne naszych Starszaków. Każde dziecko samodzielnie próbowało wkręcić śrubę na gwint. Sprytne rączki naszych Przedszkolaków w mig poradziły sobie z tym zadaniem. Po tych zajęciach wszyscy wyruszyliśmy na zwiedzanie zakładu. Najpierw zobaczyliśmy jak wygląda biuro, a później oglądaliśmy magazyny. W magazynach widzieliśmy paczki z różnych kontynentów oraz maszynę do liczenia i pakowania śrubek.  Dzieci mogły wsiąść do wózka, którym przewozi się różne paczki. Po zakończeniu zwiedzania okazało się, że Firmie przybyło nowych kandydatów do pracy. Wszyscy chłopcy jednomyślnie stwierdzili, że jak dorosną, będą pracować w tej Firmie. Dziękujemy Prezesom Firmy BUFAB oraz wszystkim Pracownikom za tak życzliwe przyjęcie oraz dostarczenie Dzieciom niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 20 kwietnia obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Sportowca. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrały się w sportowe stroje. Nie zabrakło również Gościa specjalnego. Pan Piotr Kornaś, który jest  policjantem, zorganizował nam zawody sportowe. Najpierw przeprowadził rozgrzewkę – tak jak to robią prawdziwi sportowcy. Następnie były zabawy z elementami musztry. Dzieci uczyły się ustawiać w rzędzie, odliczać i robić kolumnę wojskową gotową do wymarszu. Tym działaniom towarzyszyły wielkie emocje, bo zadania wykonywane były na czas. Później odbyły się zawody z różnymi dyscyplinami, które sprawiły dzieciom wiele sportowych radości. Na koniec odbyło się uroczyste pasowanie Przedszkolaków na  sportowców. Wszystkich rozpierała duma ze swoich osiągnięć. Dziękujemy Panu Piotrowi za pomysłowość i wielkie zaangażowanie.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 9 kwietnia o godz. 13 30 w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył nasz wspaniały ksiądz Krzysztof Gidziński . Na rozpoczęcie zostały poświęcone palmy zrobione przez dzieci, a następnie rozpoczęła się wspólna modlitwa w intencji dobrego  przeżycia Triduum Paschalnego i Świat Wielkanocnych. Do modlitwy dołączyli się również absolwenci naszego przedszkola wraz z Rodzicami, co było dla nas wielką radością.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 4 kwietnia nasze przedszkolaki wybrały się na pocztę,aby wysłać zrobione przez siebie kartki świąteczne.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W tym tygodniu wszystkie grupy: maluchy, średniaki i starszaki robiły swoje palmy na niedziele palmową. Zobaczcie jakie piękne.

Na zdjęciu grupa średniaków.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 23 marca grupa starszaków została zaproszona na swoją pierwszą lekcje do szkoły nr 20.

Dzieci  zwiedzały salę zabaw, świetlicę, jadalnię, salę gimnastyczną, bibliotekę, salę komputerową oraz sale lekcyjne, w których uczą się najmłodsi uczniowie.Następnie udały się do sali, aby wraz ze starszymi dziećmi z  trzeciej klasy  uczestniczyć w pierwszej swojej lekcji w szkole. Obejrzeli Teatrzyk Kamishibai "Bajkę o wiosennym przebudzeniu pszczółki Mai", odgadywały nazwy wiosennych kwiatów, słuchały opowieści o bocianie i jaskółce. Wiele radości sprawiło rozwiązywanie wiosennych łamigłówek - odnajdywania w labiryncie drogi pszczółki do ula, przeliczanie pszczółek. Wszystkie zadania dzieci wykonały wspaniale!!!

Zaloguj się, aby zobaczyć.

21 marca w naszym przedszkolu był pierwszy dzień wiosny. Dzieci tego dnia ubierały się na zielono i mogły przynieść do przedszkola zielone zabawki.

Po śniadaniu wszystkie dzieci przywitała Pani Wiosna, która zaprosiła do wspólnej zabawy. Dzieci słuchały mądrej bajki o zielonych żabkach i bocianie, mogły zrobić żabkę z origami oraz posłuchać opowiadania w języku  angielskim o rozwoju małej żabki. Były wiosenne tańce, zagadki oraz zabawy. Nie zabrakło też wyjścia na podwórko w poszukiwania pierwszych oznak  wiosny na placu zabaw oraz nad morzem.

 

Czas Wielkiego Postu to czas szczególny, aby pomagać innym

rezygnując z rożnych przyjemności.

Razem z dziećmi postanowiliśmy zbierać cukierki.

Przekażemy je naszym siostrom Misjonarkom tam pracującym,

aby obdarowały nimi dzieci w Afryce.

 

Więcej o naszych siostrach misjonarkach można przeczytać:

http://www.pasterzanki.pl/index.php/misje

Dnia 13 marca nasze przedszkolaki wzięły udział w I Przedszkolnej Spartakiadzie o puchar dzielnicy Brzeźno.

Nasza drużyna zajęła II miejsce - Gratulujemy!!!

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 9 marca do naszego przedszkola przyszedł niezwykły Gość była to pani doktor Renata Kneba, która z zawodu jest neonatologiem.

Dzieci mogły zapoznać się i dowiedzieć o pracy takiego niezwykłego lekarza, obejrzeć stetoskop, otoskop, założyć prawdziwą maskę i czepek chirurga oraz posłuchać bicia serca przez słuchawki.Każde dziecko mogło zobaczyć jak wygląda ucho od środka oraz uczestniczyć w niezwykłej operacji. Dziękujemy pani Renacie za to spotkanie, które wiele nauczyło nasze dzieci oraz za wspaniałe niespodzianki.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 28 lutego odbył się w naszym przedszkolu oczekiwany od dawna Dzień Babci i Dziadka. Po wspaniałym występie artystycznym odbyła się wspólna Msza święta w intencji kochanych Babć i Dziadków, którą odprawił ksiądz Krzysztof Gidziński. Po uroczystej Eucharystii wnuczęta wręczyły prezenty oraz zaprosiły na agapę i tańce.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 9 lutego nasze przedszkolaki brały udział w Przeglądzie Małych Form Scenicznych i zdobyły aż 3 puchary - Gratulujemy!!!

Dnia 31 stycznia w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy, który poprowadzili aktorzy z Teatru CoNieco.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Copyright © 2016. All Rights Reserved.