Przedszkole im. św. Antoniego z Padwy

Kiedyś trzej mędrcy ze Wschodu
rzucili rodzinne gniazda,
by odbyć podróż w nieznane,
gdzie wiodła ich lśniąca gwiazda.
Choć droga była niełatwa,
trudy znosili z ochotą,
niosąc bogactwa swych krajów-
mirrę, kadzidło i złoto.
A gdy Dzieciątko ujrzeli,
upadli przed Nim na twarze,
nie wiedząc, co tak naprawdę
przynieśli Maleństwu w darze.
Że znosząc trudy podróży
za gwiazdą lśniącą na niebie
ofiarowali Dziecinie
największy dar - samych siebie.
Ja także chcę pójść ich śladem,
ku Gwieździe, co w dali lśni,
by zanieść w darze Dzieciątku
swe serce, uśmiech i łzy.

 

We wszystkich domach trwają już przygotowania do Świąt. Tatusiowie sprzątają, mamy już krzątają się w kuchni, a kto zadba o świąteczne dekoracje?

 

 Otóż tego zadania podjęli się najmłodsi domownicy. Oczywiście przy pomocy dorosłych, bo jak tu utrzymać uciekający kijek na którego trzeba nawinąć bibułę?

 

 Albo przykleić dzióbek do kurczaczka? Oj, nie było łatwo! Ale udało się i powstały przepiękne palmy, zające, kurczaczki i pisanki.

 

A potem dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Brawo mali artyści!

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 

Pożegnanie zerówki 2021r.

 

 

 

Mędrzec Kohelet w Piśmie Świętym powiedział takie słowa:

 

„Wszystko ma swój czas

 

i jest wyznaczona godzina na

 

 wszystkie sprawy pod niebem”

 

 

 

Przyszedł czas rozstania z Przedszkolem, które przez ostatnie lata, dla niektórych aż pięć, było miejscem, gdzie spędzili większość swojego czasu. Gdzie razem z Siostrami i paniami bawili się, uczyli

 

  i po prostu byli ze sobą. Siostra Dyrektor Pożegnała starszaków w imieniu wszystkich pracowników następującymi słowami, płynącymi prosto z serca.

 

,, Kochani,

 

Przeżyliśmy wspólnie bardzo wiele wspaniałych chwil od maluszków, kiedy niektórym trzeba było ocierać łezki tęsknoty za Mamusią, nosić na rękach i powtarzać, że ,, przecież Mamusia przyjdzie”. Aż do teraz, kiedy staliście się na tyle duzi, że Przedszkole zrobiło się za małe i trzeba przenieść się do szkoły.

 

         Jesteście naprawdę wspaniali, Pan Bóg obdarzył Was wieloma talentami, które teraz macie za zadanie rozwijać, to wymaga wiele trudu i wysiłku, ale daje dużo radości.

 

         Rozpoczniecie nowy etap swojego życia, bardziej dorosły, chciałoby się powiedzieć bardziej poważny. Pamiętajcie to, co chciałyśmy Wam przekazać, przez te lata: najważniejsza w życiu jest Miłość, Miłość przez duże M i że bardzo mocno kocha Was Pan Bóg, dając wam wspaniałych Rodziców  i dobrych ludzi wokół.

 

         Życzymy Wam abyście były dobre, miały wrażliwe serca na swoich bliźnich, abyście rosły na Chwałę Bożą i pociechę Rodzicom.

 

        

 

Pragnę również zwrócić się do Was, drodzy Rodzice, pogratulować wspaniałych dzieciaków i podziękować najpierw za zaufanie, jakim obdarzyliście nas, powierzając nam swoje skarby - dzieci, za współpracę i zaangażowanie, za pomoc w organizowaniu życia i funkcjonowania Przedszkola. Za wszystko serdeczne Bóg zapłać!                           Życzymy dużo sił i Bożej mocy na dalsze życie i zapewniamy o naszej modlitwie.

 

Podziękowania składam również personelowi, a szczególnie Pani Iwonce i Pani Kasi, które przez ostatni czas  edukowały Was i przygotowały jak najlepiej do nauki w szkole. Dziękuję za ich troskę o was każdego dnia, serce i oko matczyne. Dziękuję wszystkim siostrom, paniom i panom, którzy prowadzili z wami zajęcia dodatkowe. Niech wszystkim Pan wynagrodzi i błogosławi”.

 

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu Absolwentów, po którym nastąpiło rozdanie dyplomów i nagród. Na koniec głos zabrali przedstawiciele rodziców.

 

29 czerwca br. Podczas Mszy Świętej w kościele św. Antoniego wszyscy podziękowali Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty cały rok szkolny.

 

Życzymy przyjemnych, bezpiecznych wakacji!

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA

 

                              W przedszkolu życie wre,

 

                            Przedszkolak cieszy się

 

                              Gdy jest  słonko, zła pogoda.

 

                            Bo życie w przedszkolu

 

To wielka przygoda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ZDJĘCIA CZEKAJĄ NA OGLĄDNIĘCIE!

 

                            ZAPRASZAMY!!!


 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 

W dniu 24.06.2020r. w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 dla przedszkolaków. To był rok inny od poprzednich, w ostatnich jego miesiącach z powodu epidemii COVID-19 nawet przedszkolaki, przy pomocy nauczycieli i rodziców, musiały poznać i przyzwyczaić się do nowego sposobu otrzymywania wiedzy i uczenia się.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Szanowni Państwo.

Podajemy linki edukacyjne, które można wykorzystać  dla utrwalania porządku czasowego dni tygodnia i miesięcy, a także filmy do zabaw logopedycznych czy gier edukacyjnych:

Czytaj więcej...

 
Szanowni Państwo,
Czas kwarantanny, to czas szczególnie trudny dla najmłodszych. W ich naturze jest ruch, poznawanie świata, bycie tam, gdzie jeszcze nie byli. Bez względu na wiek i rozwój. Chcąc pomóc Państwu w tym trudnym czasie, umieszczamy na stronie przedszkola propozycje zabaw, ćwiczeń i przydatne linki do wykorzystania w trudnym zajęciu pt. ,,co mu/jej wymyślić...:)" Pozdrawiamy i życzymy zdrowia. Pedagodzy.
link ,,Jak zrobić ciastolinę?

https://www.youtube.com/watch?v=tDZzGDaFkys

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

Listopad to czas szczególny dla nas, Polaków – świętujemy odzyskanie niepodległości. W czwartkowe popołudnie 7.11.2019r. dzieci z naszego przedszkola wystąpiły przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi, prezentując program patriotyczny. Odświętnie wystrojeni nasi mali artyści deklamowali z wielkim przejęciem najpiękniejsze strofy o Polsce, o jej historii, znakach i barwach narodowych. Przy akompaniamencie pianina odśpiewali piosenkę „Przybyli ułani”. Wesołe nutki i słowa wybrzmiały także w utworze „Jestem Polakiem”. Przedszkolaki wyruszyły w kolejową  podróż po naszym kraju, akcentując najbardziej charakterystyczne regiony i miasta. Widzom niejedna łza zakręciła się w oku, podczas gdy wszystkie dzieci recytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Uroczysty występ uwieńczyło  odśpiewanie hymnu państwowego...

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Bal wszystkich świętych

 

W środę 30.10.2019r odbył się w naszym Przedszkolu Bal Wszystkich Świętych. Zabawę poprowadziła Akademia Tańca i Animacji Just Dance. Tego dnia było jak w niebie. Dzieci przywdziały stroje świętych: m.in. św. Józefa, Maryi, Franciszka, Jakuba, Antoniego, Jerzego, Mikołaja, Stanisława Kostkę, Dominika Savio, Matki Teresy z Kalkuty, Zofii, Łucji , Hiacynty, Barbary i wielu innych świętych i błogosławionych...

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Jubileusz 25-lecia wznowionej pracy Przedszkola

31.08.2019r. obchodziliśmy Jubileusz 25-lecia wznowienia działalności naszego Przedszkola w Gdańsku. Uroczystość jubileuszu rozpoczęła się o godz. 11.00 Mszą Świętą w kościele Parafialnym pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdańsku Brzeźnie, której przewodniczył ks. Biskup Zbigniew Zieliński. W liturgię zostali zaangażowani nasi przedszkolacy, absolwenci i pracownicy Przedszkola.

 Ks. Proboszcz Jan Świstowicz witając wszystkich obecnych podczas jubileuszu zaznaczył, że jest wdzięczny Siostrom za prowadzenie Przedszkola im. św. Antoniego z Padwy, zwłaszcza za otaczanie opieką duchową dzieci i ich rodziców, za pomoc w doprowadzaniu dzieci do Sakramentów Świętych zwłaszcza do Chrztu Świętego, którego co roku udziela kilkorgu dzieciom; za ubogacanie służby liturgicznej przez naszych absolwentów...

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Przedszkole dysponuje dobrze i estetycznie wyposażonymi salami zajęć dla dzieci, salą rekreacyjną, salami do zajęć ze specjalistami, dużym, dobrze ogrodzonym placem zabaw z odpowiednimi zabawkami ogrodowymi, nowoczesnymi łazienkami z podgrzewana podłogą.

Zapraszamy do obejrzenia sal i pomieszczeń naszego przedszkola od środka >>>

Czytaj więcej...

Dnia 24 czerwca o godz.15 00 odbyło się uroczyste zakończenie zerówki i pożegnanie dzieci odchodzących z przedszkola do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, którego wykonanie wzruszyło wszystkich obecnych gości. Następnie dzieci zaprezentowały krótki występ, po którym otrzymały dyplomy i nagrody. Rodzice przygotowali niespodziankę dla nauczycieli, okazując wdzięczność za nauczanie i opiekę nad ich dziećmi. Z serca Rodzicom dziękujemy :)

O godz.15 30 rozpoczęła się Uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Piotr Kraiński. Na Mszy dziękowaliśmy Bogu, za cały rok pracy naszego przedszkola, modliliśmy się o bezpieczne wakacje. Po Mszy świętej dzieci z każdej grupy otrzymały dyplomy i książki, a następnie wszyscy udali się na przedszkolny plac zabaw, gdzie rozpoczął się Piknik Rodzinny. Było pyszne jedzenie przygotowane przez rodziców i siostry. Odbyły się rożne gry, konkursy, tańce przygotowane przez zespół Just Dance: przeciąganie liny, puszczanie dużych baniek mydlanych, rozmaite tańce, zabawa z dinozaurami.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 26 czerwca do naszego przedszkola przyszła pani Ewa, mama Małgosi, która przeprowadziła warsztaty florystyczne. Dzieci poznały rożne kwiaty, mogły je dotknąć i powąchać. Dowiedziały się , jak nazywają się poszczególne gatunki kwiatów i gdzie występują, jakie mają właściwości i w jaki sposób należy dbać o rośliny. Każde dziecko mogło wykonać swoja kompozycję, którą zabrało do domu.

Dziękujemy p.Ewie za wspaniałe warsztaty, które na długo zostaną w naszej pamięci. Przez chwilę mogłyśmy poczuć się jak w prawdziwej kwiaciarni. Może któreś dziecko poprzez takie zajęcia odkryje nową pasję?:)

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 18 czerwca do naszego przedszkola zawitali Naukowcy, czyli dziadkowie Kingi , którzy przygotowali dla dzieci drugą część eksperymentów. Tym razem tematem były tajniki statyki. Dzieci poznawały i uczyły się znajdować środek masy ciała. Mogły zobaczyć trzymającą się na brzegu cieniutkiej szklanki, na główce od szpilki, konstrukcję zbudowaną z korka i dwóch ukośnie wbitych widelców, potrzymać na czubku paluszka ptaszka. Jednym z eksperymentów wzbudzających duże emocje była szklanka z wodą, która wirowała na szali i się nie rozlała oraz puszka, którą udało się ustawić w pochyleniu na jednym z jej brzegów. Dzieci widziały też gumowy kołpaczek, który wywinięty po odbiciu wyskakiwał pod sufit. Pozornie wydawać by się mogło, że nie jest spełnione prawo zachowania energii, gdyż kołpaczek wzniósł się na odległość znacznie większą niż odległość, z której był puszczony. To jest tylko paradoks, gdyż w stanie początkowym energia kołpaczka składała się z energii potencjalnej i sprężystej odkształconego kołpaczka. Wyjaśniono też trik iluzjonistyczny, w którym miotła lewitowała, co związane było z odpowiednim jej przytrzymaniem. Nasi Goście zapewnili dzieciom fantastyczną zabawę i wiele przeróżnych zabaw z butelką i duszkiem, zobaczyliśmy różne efekty statyczne -fizyczne, które dzieci obiecały wypróbować z rodzicami w domu.

Dziękujemy Panu doktorowi Andrzejowi i jego asystentce –żonie Pani magister Ewie za wprowadzenie nas w świat tajników statyki i mamy nadzieję, że to nie koniec i zapraszamy do naszego przedszkola ponownie.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 W upalny dzień przedszkolaki z grupy średniaków wraz z wychowawczyniami wybrały się  do cukierni na pyszne lody.  Dzieci mogły same zamówić je i kupić.  Jakże wspaniale było widzieć uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych pociech. Po smacznym poczęstunku, zadowoleni poszliśmy na plac zabaw do parku, a potem wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiadek . Radości nie było końca, gdyż jak każdy z nas się domyśla, lody to jest coś, co dzieci lubią najbardziej.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W dniu 08.06.2019 roku w przedszkolu im. Świętego Franciszka w Gdańsku odbył się turniej szachowy dla przedszkolaków, rocznik 2012 i młodszych, organizowany przez Klub UKS Gedanensis i Zgromadzenie Sióstr Matki Dobrego Pasterza. Był to kameralny turniej, który zgromadził na starcie 10 uczestników. Inicjatywa tym cenniejsza, iż zawodów szachowych organizowanych tylko dla przedszkolaków w naszym województwie odbywa się bardzo mało. Siostry, znane nie tylko z zamiłowania do szachów, ale także z gościnności przygotowały dla młodych adeptów szachowych i ich rodziców smaczny poczęstunek.

 Na zakończenie turnieju każdy zawodnik otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową i batonik, zwycięzcy puchar i medale.

 Turniej wygrał Stanisław Korszański, faworyt ranking 1600, przed Januszem Michałem ranking 1400. Na uwagę zasługuje Aleksandra Gnacińska z Przedszkola Św. Franciszka, która zajęła wysokie III miejsce. Warto zaznaczyć, że Ola nie należy do żadnego klubu, był to dla niej pierwszy turniej szachowy w życiu. Mimo to, wyprzedziła kilku chłopców z rankingiem 1200. Brawo!!!

Oprócz Oli Przedszkole Świętego Franciszka reprezentowało jeszcze trzech zawodników. Magdalena Walkowska zdobyła dwa punkty i zajęła 8 miejsce. Magdalena dopiero od niedawna uczy się  gry w szachy, a więc jest to bardzo dobry wynik. Natomiast najmłodsi uczestnicy turnieju Piotr Gnaciński i Wiktoria Samulska, rocznik 2014 zdobyli po pół punktu.  Wielkie brawa dla nich za odwagę i postawę podczas turnieju.

Do zobaczenia za rok.  Grzegorz Rodzik

Zaloguj się, aby zobaczyć.

31 maja br.był dniem długo wyczekiwanym przez nasze przedszkolaki, gdyż zostały one zaproszone na zajęcia plenerowe w "Klubie Przyjaciół Myszki Miki" do Warzenka na Kaszubach. Na miejsce dotarliśmy autokarem.Po powitaniu i podzieleniu na drużyny od razu ruszyliśmy na kolorowy tor przeszkód psa Pluta, dmuchaną zjeżdżalnie i basen z kuleczkami. Wielką atrakcją okazało się przeciskanie przez gąsienicę Maggie. Zobaczyliśmy mysi składek ze specjalnymi pojazdami oraz wzięliśmy udział w zawodach o tytuł Mistrza Kierownicy i w dziurawieniu Mysiego Sera. Bawiliśmy się słomkami konstrukcyjnymi. Pod okiem kaczuszki Daisy zrobiliśmy kaczorka Donalda ze skarpety. Dużo emocji dostarczyło nam tworzenie opasek z mysimi uszami oraz własnego brokatowego slime'a, a także niezwykłe eksperymenty w laboratorium prof. Von Drake'a: produkcja śniegu czy kreowanie dymiącego wulkanu. Wszystkie nasze zabawy i zawody zostały uwieńczone dyskoteką z Myszka Minnie - mogliśmy wybrać sobie wymarzony strój z bogato zaopatrzonej garderoby i poprosić o kolorowy makijaż. Kaczor Donald wyłonił Roberta jako króla, a Evę jako królową balu. Otrzymaliśmy legitymację Klubu przyjaciół Myszki Miki. Pogoda nam dopisała i humory też. Pełni wrażeń i trochę zmęczeni wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice i dziadkowie. zapraszamy niebawem do naszej galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 25.05.2019 o godz.14 30 w hali Sportowej w Gdańsku odbył się Dziecięcy Przegląd Tańca zorganizowany przez Akademie tańca i Animacji Just Dance. W programie imprezy była bajkowa parada tancerzy, występ taneczny dzieci przez wspaniałą publicznością. Dla każdego uczestnika przygotowany został medal i drobne upominki, a dla zwycięzców puchar. Można było także skorzystać ze strefy animacji, w której dzieci mogły pomalować sobie buzię, zrobić z baloników ciekawe rzeczy. Dzieci miały możliwość zrobienia samemu lub z pomocą dorosłego slime, poskakać na dmuchańcach, zjeść lody, pączki, watę cukrową. Dla rodziców zorganizowana była loteria fantowa Wolontariusze z Fundacji z Pompą zbierali pieniążki dla dzieci chorych na raka. Nasze przedszkole reprezentowała bardzo mała grupka dziewczynek z grupy średniaków: Eliza, Wiktoria S. oraz Natalia, a także siostry Natalki ze świetlicy 'Przystań". Nasze dziewczyny pod opieką miała Pani Malwina, która na co dzień je trenuje. Bardzo jej dziękujemy za trud włożony w naukę tańca. Nasze dziewczyny spisały się na medal, nie okazywały tremy. Byliśmy z nich bardzo dumni. Może następnym razem frekwencja uczestników będzie większa. bardzo cieszymy się, że nasze dzieci wzięły udział w takiej imprezie i mogły poczuć się , jak prawdziwi tancerze.

Dnia 23 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy dzień Mamy i Taty. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Msza świętą w intencji Rodziców, którą odprawił ksiądz proboszcz Jan Świstowicz w krótkim kazaniu zachęcał do obdarowywania dzieci pełnią miłości rodzicielskiej, czyli opiekuńczą miłością mamy i stanowczą miłością  taty, aby cała rodzina była szczęśliwa. Po Eucharystii dzieci wykonały program taneczno-wokalno-recytatorski, za który zostały nagrodzone burzą oklasków. Nie zabrakło prezentów; biżuterii, kwiatów, niespodzianek i całusów dla kochanych Mam i Tatusiów. wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy kawie, herbacie, soku. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umocnić rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować nie tylko zdobyte wcześniej umiejętności, ale również swoją modlitwą wypraszać błogosławieństwo dla Rodziców. Zapraszamy do galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

21 maja 2019 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedził strażak z Państwowej jednostki ratowniczo - gaśniczej nr. 2 w Gdańsku Śródmieściu ogniomistrz Bartłomiej. Gość w prosty i ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę pracy strażaka, równocześnie prezentując jego strój i podręczny sprzęt. W czasie prelekcji dzieci zostały zapoznane z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe. Dzieci mogły zobaczyć strażaka w masce na akcji ratowniczej, mogły przymierzyć hełm, porozmawiać przez radiostacje , pobawić się latarką czy próbować ugasić pożar na niby. Wizyta taty Lili na długo zostanie w naszych sercach, gdyż pogłębiła i utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej oraz pozytywnie wpłynęła na kształtowanie ufnego stosunku do służb mundurowych.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W ramach zajęć Rodzice- dzieciom  do naszego przedszkola przychodzili fantastyczni rodzice, którzy czytali dzieciom bajki oraz mówili o swojej pracy, zawodzie. Dnia 22 maja odwiedziła nas mama Evy, z zawodu fryzjerka. opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała narzędzia i urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera. Były loki, frytki oraz gofry na włosach niezwykłe czary mary, które pani Lena zrobiła każdemu dziecku na głowie, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: pelerynę, rożnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych. Nasz gość mógł zobaczyć rysunki rożnych fryzur wg.dziecięcych pomysłów. Bardzo dużą atrakcją ciszył się pokaz ścinania włosów cioci Kasi, po którym wiele dziewczyn bardzo zapragnęło zostać fryzjerką. Serdecznie dziek ujemy mamie Evy oraz innym Rodzicom za wspólnie spędzony czas, kreatywność i twórczość oraz  życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 8 czerwca w naszym przedszkolu zostanie rozegrany Turniej o Mistrzostwa w szachach. Celem imprezy jest popularyzowanie gry w szachy wśród dzieci z rocznika 2012 i młodszych, którzy uczą  się w naszej placówce, stworzenie możliwości do sportowej rywalizacji , edukacja sportowa zmierzająca do znalezienia młodych talentów szachowych oraz wyłonienie mistrza.

Zawodników można zgłaszać przez stronę chessarbiter - turnieje szachowe.

Liczba uczestników ograniczona, o przyjęciu będzie decydować kolejności zapisów.

Czytaj więcej...

Dnia 15 maja odbył się w naszym przedszkolu Dzień Piękności to był piękny dzień - mówiły dziewczyny z grupy średniaków, a mamy odbierające je nie kryły zachwytu z nowego wyglądu córek oraz pięknych fryzur. Realizacja przerosła nasze oczekiwania, dziewczyny od samego rana przynosiły piękne suknie na pokaz mody, buty na obcasach, akcesoria piękności, lakiery, perfumy. Po wystrojeniu odbył się pokaz mody, każda piękna księżniczka mogła się zaprezentować. Po południu dwie mamy z naszej grupy przyszły, aby powiedzieć o profesjonalnym wyglądzie i zrobiły dziewczynom piękne fryzury oraz makijaże. Chłopaki przebrali się za pogromców smoków oraz rycerzy i dzielnie strzegli naszych piękności. Nie zabrakło opowieści o świętej Małgorzacie z Kortony, która zwróciła uwagę, że pięknem każdego jest czyste serce i dobro, które czyni dla innych. Historia św. Małgorzaty pokazała, że z próżnej kobiety Jezus uczynił ją świętą i przemieniał jej skamieniałe serce na piękne.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 6 maja nasza siostra Dyrektor Mariola z drugą siotrą Mariolą obchodziły swoje imieniny. Z tej okazji dzieci przygotowały wspaniałe prezenty, starszaki i zerówka zrobiły pyszne ciasto. dzieci odtańczyły pląs chocolate i wręczyły "torciki czekoladowe". Solenizantki miały za zadanie odpowiedzieć na zagadki, co uczyniły znakomicie, wykazując się wiedzą w zakresie dyscyplin sportowych, zdobywając oryginalne medale przygotowane przez przedszkolaków.Życzeń nie było końca, ale na szczególną uwagę zasługują życzenia wyśpiewane po włosku przez Kingę.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Tradycyjnie w maju we wszystkich kościołach w Polsce, a także przydrożnych kapliczkach zbierają się wierni na " Majówce" - nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny ze śpiewem Litanii loretańskiej. W naszym przedszkolu 16 maja odbyło się nabożeństwo majowe. Dzieci z wszystkich grup zebrały się na sali, aby uczcić Maryję. Po odśpiewaniu litanii złożyły życzenia siostrze Zofii, która głosi dzieciom katechezę.

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycje ludowe i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci poznały rożne zwyczaje, a ponieważ jedną z wielu tradycji na Podhalu jest ta, że śmingus- dingus jak się mówi jest w każdy piątek do Zielonych Światek postanowiły to wypróbować, przynosząc do przedszkola akcesoria na śmingus-dingus. Zobaczcie, ile było śmiechu i dobrej zabawy- zapraszamy do galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Od 6 do 9 maja razem z przedszkolakami postanowiliśmy zbierać cukierki. Przekazaliśmy je  naszym siostrom Misjonarkom pracującym w Afryce, aby obdarowały nimi dzieci.Po zebraniu wielu słodyczy  przedszkolaki wraz z nauczycielkami zapakowały paczkę i osobiście udały się na pocztę aby ją wysłać. Przesyła drogą morską trafi do Afryki . Dziękujemy wszystkich za dar serca.

Zapraszamy do obejrzenia  o naszej Misji w Afryce:   https://www.youtube.com/watch?v=hnUziDxjJmg

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 8 maja br. dzieci z grupy średniaków uczestniczyły w imprezie biegowej "Sprintem do maratonu". Jest to projekt realizowany we współpracy z czasopismem "Bliżej Przedszkola". Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci  oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzenia czasu. Przedszkolaki przygotowały się do biegu, jedząc ze smakiem śniadanie z mnóstwem witamin. Nie zabrakło rozgrzewki w przedszkolu jak i na plaży. Każdy zawodnik miał numer startowy. Dzieci postanowiły przebiec dystans 320 metrów po plaży i piasku. Był to nie lada wyczyn wszyscy wspaniali zawodnicy dobiegli do mety, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia medali, poprzedzona odśpiewaniem hymnu Polski. Każde dziecko po zakończeniu biegu dostało również dyplom uczestnictwa w maratonie oraz niespodziankę.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Jednym  z  punktów, które realizuje przedszkole są spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Dla dzieci jest to wspaniały  czas, w którym mogą rozwinąć swoja sprawność fizyczną, poznawać przyrodę. Nasze przedszkole mieści się najbliżej morza, dlatego korzystamy ze spacerów na plażę, pacu zabaw, wycieczek do parku. Na jednym ze spacerów przedszkolaki mogły zobaczyć sypiący się biały puch z topoli, który dla dzieci był niesamowita zabawą.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Czas oczekiwania na Święta Wielkanocne naszych przedszkolaków był bardzo pracowity. Dzieci przygotowały prześliczne palmy, którymi przywitały wjeżdżającego na osiołku Pana Jezusa. Nasze stoły będą ozdabiały jajka symbol życia i zmartwychwstania Zbawiciela, wykonane przez dzieci rożnymi technikami plastycznymi. Wybraliśmy się również na pocztę, aby wysłać własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami dla najbliższych. Jedną z niespodzianek dla dzieci był  zajączek, który pojawił się niespodziewanie w przedszkolu przynosząc mapy i prezenty.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W piątek tj.5 kwietnia zawitał do nas teatr Gargulec z piękną opowieścią pt. " Ratujmy las". Przypomniał nam jak ważną rolę odgrywa wspólne dbanie o środowisko. Utrwaliliśmy sobie zasady obowiązujące w lesie: nie oddalamy się od rodziców, poruszamy się po wyznaczonych ścieżkach, nie śmiecimy, nie zjadamy owoców oraz grzybów, których nie znamy. Dzięki postawie Marysi - bohaterki przedstawienia dzieci zrozumiały, że trzeba szanować przyrodę, bo jest dla nas dobrodziejstwem.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 26 marca dziesiątka przedszkolaków z naszego przedszkola  wzięła udział w Spartakiadzie Sportowej. Do pokonania było pięć konkurencji: celowanie woreczkiem do obręczy, przejście przez tunel, bieg na czworakach, przejście przez drabinkę i najbardziej emocjonujący wyścig gąsienic. Nasza drużyna składała się z dzieci w różnym wieku i dzielnie walczyła do samego końca. Kibice gorąco dopingowali i zajęliśmy trzecie miejsce. Dostaliśmy dyplom i medale. Bardzo dziękujemy Przedszkolu nr 67 za zorganizowanie i zaproszenie nas do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

8 marca w naszym przedszkolu dzieci mogły obejrzeć  w kinie sferycznym film  pt."Kosmiczna przygoda Cocomong’a ". Wypukły obraz i niesamowite efekty dźwiękowe spowodowały, że wszyscy poczuliśmy się uczestnikami wydarzeń. Razem z małpką i jej przyjaciółmi odbyliśmy podróż w przestrzeń kosmiczną , dzięki której poznaliśmy zagadnienia związane z astronomią.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W dniu 5 marca odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z pokazów zajęć tanecznych. Zajęcia taneczne prowadzi pani Malwina z  Firmy Just Dance. Dzieci podzielone na dwie grupy  zaprezentowały wysoki poziom artystyczny i dostały ogromne brawa.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W dniu 26 lutego odbył się w naszym przedszkolu Bal Przebierańców. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale przebierańców. Tego dnia już od rana przybywały do przedszkola kolorowe postacie księżniczek, motyli pszczółek, rycerzy i innych bohaterów z bajek. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, kiedy w sali balowej rozpoczęła się zabawa i zagrała muzyka. Bal prowadził  p. Grzegorz Gajewski z Teatru Qufer z Gdańska, który zachęcał wszystkich do tańców, konkursów,a było ich co nie miara.Wszyscy bawili się wesoło,uśmiech nie znikał z twarzy,mimo chwilowego zmęczenia i przerwy na poczęstunek.Na balu nie zabrakło rytmów samby,walczyka,nowoczesnych przebojów lubianych przez dzieci.Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.W galerii znajdują się fotografie uwieczniające radosne pląsy karnawałowe.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Podczas ferii dzieci postanowiły spełnić swoje marzenia i zaplanowały takie dni: Dzień czekolady, dzień kota, dzień smerfa, lodu, muzyki , bajek oraz przeróżne wycieczki do Chin, Ameryki, Włoch na Antarktydę i Arktykę.
Na wycieczkę do Włoch wybraliśmy się autobusem. W tym dniu utrwalaliśmy język włoski, ale nie tylko, gdyż podróżując i przejeżdżając przez Austrię i Czechy poznaliśmy inne języki.Dzieci mogły poznać flagę, język, zabytki, tradycję oraz typowe dla danego kraju potrawy i zwyczaje. Podczas wycieczki do Ameryki zrobiliśmy ogromny drapacz chmur. W Chinach piliśmy chińską herbatkę, budowaliśmy Mur Chiński, były zajęcia ze sztuki składania papieru - origami, a także  zabawy ze smokiem chińskim. Dzieci próbowały również jedzenia pałeczkami i świetnie sobie radziły. Pewnego dnia wybraliśmy się na Antarktydę i Arktykę. Budowaliśmy iglo z materaców, zjeżdżaliśmy z góry lodowej, jedliśmy lodowy jogurt i było tak zimno, że nasze zabawki zamroziły się w lodzie.Dzieci próbowały wydostać je za pomocą rożnych narzędzi i udało się! Nie zabrakło tez teatrzyków. W tym dniu przyjechała Królowa Lodu i Śniegu przedstawiając swoje bajki. Podróż na długo zostanie w pamięci dzieci gdyż bawiliśmy się wspaniale,dzieci do przedszkola przynosiły fantastyczne pomoce.
W dzień kota do naszego przedszkola przybyły koty kudłate,czarne, białe, duże i małe, czytaliśmy książeczki Kici Koci i rożne ciekawe opowiadania o kotach. Dzieci mogły zamienić się w kota, nauczyć piosenki oraz zrobić maskę i pomalować koty. W dzień Smerfa robiliśmy smerfną wioskę z namiotów oraz smerfowe galaretki.Poznaliśmy rożne smerfy. Były smerfne zagadki i zabawy z Gargamelem i Klakierem przy muzyce smerfowych hitów. Najbardziej podobał się dzieciom dzień czekolady. Dzieci mogły przynieść do przedszkola coś czekoladowego,poznać skąd bierze się czekolada i popróbować czekoladowych smakołyków, zrobić tort czekoladowy oraz zatańczyć taniec "chocolate".  Nie zdoła się wszystkiego opisać zapraszam wiec do galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

„W naszym przedszkolu dziś nietypowo, tak odświętnie, wyjątkowo! Uroczystość zacząć czas, pięknie dziś witamy Was” - tymi słowami rozpoczynał się program artystyczny, który przestawiły wnuczęta dla licznie zebranych babci i dziadków. W tym szczególnym dniu przybył do nas również ksiądz Jan Świstowicz - proboszcz naszej parafii , który odprawił uroczystą Eucharystię. Dziękowaliśmy  Bogu za nasze babcie i dziadków i wypraszaliśmy dla nich  potrzebne łaski, zdrowie, a dla tych, którzy już odeszli do Pana -  łaskę  nieba. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom. Zaprezentowały  program artystyczny, wręczyły prezenty niespodzianki, które przygotowały ze swoimi wychowawczyniami. Po pięknych występach dzieci zaprosiły miłych Gości na  wspólną ucztę przy stole, a następnie na tańce. Babcie i Dziadkowie, zwinnie radzili sobie z muzycznymi przebojami, takimi jak:  „Ore ore”,  „Ługi bugi” i pewnie by tańczyli tak do rana, gdyż wspaniale się bawili. Wnuczęta na zakończenie oprowadziły swoich Gości po przedszkolu: pokazały, gdzie się uczą, bawią. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż  był niezwykły nie tylko dla dzieci, ale dla zaproszonych Gości, pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

15 stycznia 2019 roku do naszego przedszkola zawitali aktorzy Teatru Eden z Wieliczki koło Krakowa. Przedstawili nam spektakl pt.: " Opowieść Wigilijna", oparty na motywach opowiadania Charlesa Dickensa. Zobaczyliśmy zabawną historię wujka Scrooge’a  - ponurego samotnika nielubiącego ludzi, a ponad wszystko kochającego swoje pieniądze. W noc wigilijną stała się niezwykła rzecz - wujaszka odwiedzili trzej specjalni goście, którzy pokazali mu, co jest istotą świąt Bożego Narodzenia. Spektakl uświadomił małym widzom, że miłość i rodzina są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Doskonała gra aktorska, oryginalna oprawa muzyczna wraz z czteroplanową scenografią wywarły na widzach ogromne wrażenie i pozostawiły niezapomniane wspomnienia.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

10 stycznia 2019 roku odbył się Bożonarodzeniowy występ, który na długo zostanie w naszej pamięci. Dzieci z najmłodszej i najstarszej grupy wystąpiły wspólnie. Oprócz wierszy, tańców i kolęd mogliśmy podziwiać zaangażowanie najstarszej grupy w opiekę nad naszymi najsłodszymi przedszkolakami. Po przestawieniu ksiądz proboszcz Jan Świstowicz i siostra dyrektor złożyli życzenia, a następnie przełamaliśmy się opłatkiem.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

9 stycznia 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka grupy 4-latków. Przedstawienie było wyjątkowe mali artyści przygotowywali się do tego występu przez wiele dni. Dzieci wystroiły się we wspaniałe stroje, przybył nawet święty Franciszek, przyleciały anioły i obwieściły wesołą nowinę, że w Betlejem narodził się Mały Jezus Zbawiciel świata. Po występie słowo życzeń skierował  do wszystkich zgromadzonych ksiądz Jan Świstowicz, który podkreślił, że dziecko jest skarbem w rodzinie i zachęcił rodziców do wdzięczności Panu Bogu i rozwijania talentów pociech. Następnie wszyscy połamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej uczty przy ciasteczku.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą świąteczną atmosferę i podbiły serca całej publiczności.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Jednym z ważnych zadań, które realizują nauczyciele naszego przedszkola jest budzenie u dzieci zaciekawienia otaczającym światem, dlatego istotne są wyjścia terenowe. Dzięki dogodnemu usytuowaniu naszej placówki w obszarze nadmorskim, często korzystamy ze spacerów po plaży i w parku brzeźnieńskim. Obserwujemy bacznie florę i faunę okolicy. Poszukujemy skarbów naturalnych - zbieramy muszle i inne okazy.

Zwracamy uwagę na pomniki przyrody bogatego drzewostanu. Nasze przedszkolaki postanowiły pomóc głodnym ptakom i zorganizowały dokarmianie. Same mogły karmić skrzydlate "głodomory" oraz obserwować łabędzie, mewy, gołębie, które w mig zleciały się , aby skorzystać ze śniadania. Dla dzieci takie okazje spotkania z przyrodą, zwierzętami są niezapomniane i kształtują wrażliwość, spostrzegawczość oraz opiekuńczość.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Przygotowania do tegorocznych świat Bożego narodzenia zaczęliśmy od udekorowania choinek, a później czytaliśmy wigilijne opowieści o narodzeniu Jezusa oraz przestawialiśmy teatrzyk pt. "Najpiękniejsza melodia dla Króla" , dzięki temu dużo wiemy o tradycjach świątecznych i historii świąt. Każda grupa wykonała prześliczne prace plastyczne. Średniaki zorganizowały w swojej grupie "Wigilię". Było wspólne kolędowanie na rożnych instrumentach, dzielenie się opłatkiem, skradanie życzeń oraz wieczerza wigilijna.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Nadszedł wreszcie długo wyczekiwany dzień 7 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana spoglądały na niebo, czy nie leci zaprzęg reniferów ze świętym Mikołajem i czy nie słychać "Mikołajowych "dzwoneczków. Po południu przyszedł nasz ukochany święty Mikołaj, który w asyście Elfa przedstawił i zaśpiewał dzieciom niezwykłe historie ze swoich podroży. Wyjątkowemu Gościowi starsze przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły swoje piosenki, a maluchy zarecytowały wiersz. Rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawkach w przedszkolu i oczywiście mówiły mu, ze są bardzo grzeczne. Mikołaj, aby to sprawdzić, spoglądał każdemu dziecku głęboko w oczy, po czym wręczał wspaniałe prezenty oraz upominki dla całej grupy:wśród niezwykłych podarunków znalazła się prześliczna książka pt. "A to Polska właśnie". W ten sposób święty Mikołaj zaakcentował setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Książka jest pięknie i zabawnie zilustrowana zbiorem wierszyków dla dzieci, opowiadań o polskich symbolach i znanych Polakach, o pięknie naszej flory i fauny, o miastach, o rzekach i regionach oraz o zwyczajach świątecznych. Nie zabrakło w niej także najciekawszych legend. Atutem zbioru jest większa i przyjazna dzieciom czcionka - przedszkolaki zaczynają swą przygodę z czytaniem są zachwycone możliwością samodzielnego odbioru poezji. Pożegnaliśmy świętego Mikołaja go, a on obiecał, że wróci do nas za rok. Pamiątką tego spotkania jest wspólnie zrobione zdjęcie. Święty Mikołaju , Dziękujemy:)

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W czwartek 29 listopada w naszym przedszkolu dzień upłynął pod znakiem kolorowych owoców, a przede wszystkim zawartych w nich witamin. Nasze przedszkolaki choć maja za sobą zaledwie kilka wiosen, już wiedzą, co jest podstawą zdrowego żywienia. Zamiast zajadając się chipsami i słodyczami jadają owoce. Po prostu zdrowo się odżywiają.Od rana dzieci przynosiły przeróżne owoce, z których utworzyły różnokolorowe szaszłyki witaminowe według własnych pomysłów. Dzieci mogły poznać owoce egzotyczne, do tej pory nieznane im, np. owoc smoczy, kaki, granat.Przeliczały owoce po polsku i po włosku sprawdzały, których jest najwięcej, a następnie mogły same je umyć i spróbować. Przez cały dzień towarzyszyła im piosenka : witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki, która zachęcała do jedzenia witamin.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W dniu 24 listopada dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Były misie male, duże, białe,brązowe , niebieskie...A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, słuchały wierszy i opowiadań o misiach oraz same upiekły przepyszne ciasto misiowe. Po południu obchodziliśmy Urodziny Misiów, każdy miś był podrzucony do góry na kolorowej chuście i dostał prezent. Dzieci mogły zapoznać się również z rożnymi misiami z bajek takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Padidngton, Miś Panda, Gumisie. Na podwórku bawiliśmy się w zabawę" Gumisie". Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach tanecznych mogły zatańczyć taniec misiowy oraz nakarmić swojego misia, a nawet spać z nim. Nie zabrakło też pamiątek, czyli zdjęć z misiami.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W naszym przedszkolu 22 listopada odbył się Dzień Kredki. Przedszkolaki mogły przynieść z domu swoje ulubione kolory kredek. Rysowanie rozwija wyobraźnię,dzieci przecież w większości swoje pierwsze prace wykonują kredkami, mogą nimi wyrazić to co myślą, czują i o czym marzą. W tym dniu towarzyszyła nam piosenka: Kolorowe kredki w pudełeczku noszę. Dzieci mogły rysować i kolorować przez cały dzień, poznały rożne rodzaje kredek i zrobiły wystawę prac. Największą atrakcją były zabawy na ekranie interaktywnym.Dzieci mogły wybierać kolory i bawić się w rysowanie własnych pomysłów. Uwieńczeniem dnia kredki była bajka o "zaczarowanym ołówku", która dostarczyła dzieciom wielu ciekawych pomysłów.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dzień 2 listopada w naszym przedszkolu był Dniem Patriotycznym. Dzieci przygotowały się do niego poprzez poznawanie historii Polski, wykonywanie prac plastycznych oraz naukę hymnu , pieśni patriotycznych i wielu wspaniałych wierszy, m.in.takich jak "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy (" Kto ty jesteś? - Polak mały"). O godz.15 30 Ksiądz proboszcz Jan Świstowicz odprawił uroczystą Eucharystię w intencji ojczyzny oraz tych, którzy oddali za nią życie. Kapłan podkreślał znaczenie historii Polski, dbałość o poprawną polszczyznę w patriotycznym wychowaniu dzieci w rodzinach i w przedszkolu. Po Mszy św. dzieci odświętnie przystrojone w kotyliony biało-czerwone wykonały program artystyczny. Wyśmienity występ został przyjęty z ogromnym aplauzem przez zaproszonych gości - dziadków i rodziców naszych przedszkolaków. Wzrok przykuwał także niezwykły wystrój sali- barwy narodowe, plansze historyczne. Wspólna agapa była radosnym zwieńczeniem tak bardzo ważnego dnia.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 2 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się nad morze, aby uczcić pamięć zmarłych marynarzy oraz tych, którzy ginąc nie mają swoich grobów. Po odmówieniu modlitwy w ich intencji i zapaleniu znicza wyruszyliśmy na spacer do parku i na plac zabaw.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 30 października w naszym przedszkolu odbył się Bal Świętych.Rodzice stanęli na wysokości zadania, przygotowując wspaniałe stroje. Dzieci przebrały się za ulubionych świętych. Do przedszkola zawitali miedzy innymi: święte: Faustyna, Łucja,Jadwiga, Kinga, Marta, świeci: święty Kazimierz - królewicz, Franciszek, Antoni, Florian, Jakub, Józef, Stanisław, Jerzy. Na Bal zjawili się również Aniołowie i Archaniołowie ze swoją królową Maryją. Zabawa rozpoczęła się piosenka : Taki duży taki mały może świętym być, a po niej korowód świętych, tańce,animacje z kolorową chustą, popcorn, oraz wiele innych atrakcji. Radosna atmosfera balu, poznanie istoty świętości jest dobrym przygotowaniem na nadchodzące święta.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Każdemu przedszkolakowi radość się udziela - bo dziś jest Dzień Nauczyciela.
Z okazji tego pięknego święta, niech każda buzia będzie uśmiechnięta.
Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich dzieci cierpliwości mają wiele,
za naukę, za trud jaki jest wkładany, przeogromny bukiet życzeń składamy:
                                                              Przedszkolaki

 

Dnia 15 października odbyła się w naszym przedszkolu Akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania  złożyły piękne życzenia oraz zrobiły prezenty.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W październikowy dzień grupa średniaków chciała sprawdzić, czy małe foki szare pływają w naszym Bałtyckim Morzu. Aby to sprawdzić i zbadać wybraliśmy się na spacer na molo w Brzeźnie.  Dzieci rozglądały się, aby zobaczyć foki i ponoć niektóre zobaczyły ogon, który szybko zniknął w głębinach. Więc wniosek: foki pływają w naszym Morzu!

Po drodze śpiewaliśmy piosenki z naszego repertuaru i również udało się nam pobawić na placu zabaw. Wszystkim podobał się spacer, bo przecież to pół godziny od naszego przedszkola i na pewno nie raz się tam wybierzemy.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

12 października dzieci  przyniosły do przedszkola marchewki

i ziemniaki oraz swoje pluszowe "świeżaki". Było wiele konkursów i zabaw:

  • dzieci mogły upiec pyszne ciasto marchewkowe,
  • uczestniczyć w wykopkach w piaskownicy,
  • zrobić pieczątki z marchewek i ziemniaków: m.in.: motylki, ślimaki i jeżyki, 
  • zatańczyć na urodzinach marchewki oraz wypić pyszny soczek marchewkowy.

Nasze przedszkolaki ze smakiem zajadały się marchewkami i mogły przekonać się po raz kolejny ze warzywa są bardzo zdrowe.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

10 października do naszego przedszkola przyjechała foka szara.

Dzieci mogły dowiedzieć się wiele fascynujących  informacji  na temat ochrony i pielęgnacji  ssaków żyjących w naszym Bałtyckim Morzu. Największą atrakcją cieszyła się jednak mała foka , którą dzieci mogły dotknąć i pogłaskać.

Bardzo dziękujemy Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego z Helu, która  poprowadziła tak ciekawe warsztaty i pomogła dzieciom odkryć świat ssaków morskich.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 4 października w naszym przedszkolu dziękowaliśmy za Patrona naszego przedszkola świętego Franciszka z Asyżu. Na wspólnej Eucharystii, którą odprawił ksiądz proboszcz Jan Świstowicz modliliśmy się za nasze przedszkole, rodziny, absolwentów i we wszystkich intencjach jakie każdy przyniósł w swoim sercu. Po Mszy świętej odbyło się przedstawienie w wykonaniu dzieci i świętowanie przy ciasteczku.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Tutaj będzie można obejrzeć nasze prace plastyczne zrobione przez dzieci z tego roku, jak i z poprzednich lat.

Zapraszamy go galerii>>>>>

Czytaj więcej...

Dnia 27 września w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

Dzieci złożyły przysięgę i odbyły egzamin na zucha przedszkolaka, a następnie zostały pasowane zaczarowaną kredką na zucha -malucha, zucha-średniaka oraz zucha starszaka i zerówkowicza. Była wspólna zabawa tańce,rozdanie dyplomów oraz sesja fotograficzna dzielnych przedszkolaków :) zapraszamy do galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 Już po raz dwunasty 28 września  w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki,w ponad 500 miastach w Polsce i na całym świecie  o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast  oraz ulic na całym świecie spotkali się ludzie, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach pokoju , za kapłanów za nasze rodziny. Pan Jezus przekazał siostrze Faustynie takie słowa: „O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę (Dz. 848)

Nasze przedszkole wraz ze świetlicą "Przystań" dołączyło  się do wielkiej modlitwy odmawiając Koronkę na ulicy pułaskiego 2, przy naszym przedszkolu. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które chciały się z nami modlić  za radość wspólnej modlitwy i świadectwo wiary.
 

26 września nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Kiełpina, do gospodarstwa agroturystycznego.

Dzieci miały okazje zwiedzić gospodarstwo, poznać wiele ciekawych zwierząt i wydoić kozę. Odwiedziły też stajnie, dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat zajmowania się końmi oraz ich pielęgnacji. Były również zajęcia piekarskie: lepienie bułek z masy drożdżowej oraz ozdób z masy solnej. Atrakcji było co nie miara, jednak przejażdżka wozem drabiniastym po okolicy na długo zostanie w pamięci dzieci.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do parku.

Dzieci podziwiały i obserwowały piękno przyrody,słuchały ptaków, zbierały skarby:

szyszki, listki,kasztany, żołędzie...

Na zajęciach po powrocie zrobiły z nich jesienne ludziki i zwierzątka.

Wizyta w parku bardzo podobała się dzieciom i pewnie jeszcze nie raz się tam wybierzemy.

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 24 wrześnią do naszego przedszkola przyjechali  artyści z Akademii Artystycznej z Kąpina, którzy  przedstawili  dla dzieci audycję pt: „Muzyczna reggaeneracja”. Dzieci wybrały się w wakacyjną podróż w klimacie muzyki amerykańskiej i nie tylko. Poznały wiele ciekawych instrumentów: gitarę elektryczną, skrzypce, piszczałki, harmonijki.... Nauczyły się odróżniać rock od rock'n rolla, dowiedziały się  czy do grania na gitarze elektrycznej potrzebny jest grzebień oraz czy perkusista potrafi grać na garach. Dziękujemy naszym artystom za świetną zabawę i naukę. 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 

Nasze przedszkole jest położone nad samym Morzem Bałtyckim.
Za ogrodzeniem widać już plażę, na która nasze przedszkolaki bardzo lubią chodzić oraz się na niej bawić: np. budować  zamki, babki oraz urządzać wyścigi.

                                                                 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Copyright © 2016. All Rights Reserved.