Przedszkole im. św. Antoniego z Padwy

 

W dniu 24.06.2020r. w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 dla przedszkolaków. To był rok inny od poprzednich, w ostatnich jego miesiącach z powodu epidemii COVID-19 nawet przedszkolaki, przy pomocy nauczycieli i rodziców, musiały poznać i przyzwyczaić się do nowego sposobu otrzymywania wiedzy i uczenia się.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Szanowni Państwo.

Podajemy linki edukacyjne, które można wykorzystać  dla utrwalania porządku czasowego dni tygodnia i miesięcy, a także filmy do zabaw logopedycznych czy gier edukacyjnych:

Czytaj więcej...

 
Szanowni Państwo,
Czas kwarantanny, to czas szczególnie trudny dla najmłodszych. W ich naturze jest ruch, poznawanie świata, bycie tam, gdzie jeszcze nie byli. Bez względu na wiek i rozwój. Chcąc pomóc Państwu w tym trudnym czasie, umieszczamy na stronie przedszkola propozycje zabaw, ćwiczeń i przydatne linki do wykorzystania w trudnym zajęciu pt. ,,co mu/jej wymyślić...:)" Pozdrawiamy i życzymy zdrowia. Pedagodzy.
link ,,Jak zrobić ciastolinę?

https://www.youtube.com/watch?v=tDZzGDaFkys

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

Listopad to czas szczególny dla nas, Polaków – świętujemy odzyskanie niepodległości. W czwartkowe popołudnie 7.11.2019r. dzieci z naszego przedszkola wystąpiły przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi, prezentując program patriotyczny. Odświętnie wystrojeni nasi mali artyści deklamowali z wielkim przejęciem najpiękniejsze strofy o Polsce, o jej historii, znakach i barwach narodowych. Przy akompaniamencie pianina odśpiewali piosenkę „Przybyli ułani”. Wesołe nutki i słowa wybrzmiały także w utworze „Jestem Polakiem”. Przedszkolaki wyruszyły w kolejową  podróż po naszym kraju, akcentując najbardziej charakterystyczne regiony i miasta. Widzom niejedna łza zakręciła się w oku, podczas gdy wszystkie dzieci recytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Uroczysty występ uwieńczyło  odśpiewanie hymnu państwowego...

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Bal wszystkich świętych

 

W środę 30.10.2019r odbył się w naszym Przedszkolu Bal Wszystkich Świętych. Zabawę poprowadziła Akademia Tańca i Animacji Just Dance. Tego dnia było jak w niebie. Dzieci przywdziały stroje świętych: m.in. św. Józefa, Maryi, Franciszka, Jakuba, Antoniego, Jerzego, Mikołaja, Stanisława Kostkę, Dominika Savio, Matki Teresy z Kalkuty, Zofii, Łucji , Hiacynty, Barbary i wielu innych świętych i błogosławionych...

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Jubileusz 25-lecia wznowionej pracy Przedszkola

31.08.2019r. obchodziliśmy Jubileusz 25-lecia wznowienia działalności naszego Przedszkola w Gdańsku. Uroczystość jubileuszu rozpoczęła się o godz. 11.00 Mszą Świętą w kościele Parafialnym pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdańsku Brzeźnie, której przewodniczył ks. Biskup Zbigniew Zieliński. W liturgię zostali zaangażowani nasi przedszkolacy, absolwenci i pracownicy Przedszkola.

 Ks. Proboszcz Jan Świstowicz witając wszystkich obecnych podczas jubileuszu zaznaczył, że jest wdzięczny Siostrom za prowadzenie Przedszkola im. św. Antoniego z Padwy, zwłaszcza za otaczanie opieką duchową dzieci i ich rodziców, za pomoc w doprowadzaniu dzieci do Sakramentów Świętych zwłaszcza do Chrztu Świętego, którego co roku udziela kilkorgu dzieciom; za ubogacanie służby liturgicznej przez naszych absolwentów...

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Przedszkole dysponuje dobrze i estetycznie wyposażonymi salami zajęć dla dzieci, salą rekreacyjną, salami do zajęć ze specjalistami, dużym, dobrze ogrodzonym placem zabaw z odpowiednimi zabawkami ogrodowymi, nowoczesnymi łazienkami z podgrzewana podłogą.

Zapraszamy do obejrzenia sal i pomieszczeń naszego przedszkola od środka >>>

Czytaj więcej...

Dnia 24 czerwca o godz.15 00 odbyło się uroczyste zakończenie zerówki i pożegnanie dzieci odchodzących z przedszkola do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, którego wykonanie wzruszyło wszystkich obecnych gości. Następnie dzieci zaprezentowały krótki występ, po którym otrzymały dyplomy i nagrody. Rodzice przygotowali niespodziankę dla nauczycieli, okazując wdzięczność za nauczanie i opiekę nad ich dziećmi. Z serca Rodzicom dziękujemy :)

O godz.15 30 rozpoczęła się Uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Piotr Kraiński. Na Mszy dziękowaliśmy Bogu, za cały rok pracy naszego przedszkola, modliliśmy się o bezpieczne wakacje. Po Mszy świętej dzieci z każdej grupy otrzymały dyplomy i książki, a następnie wszyscy udali się na przedszkolny plac zabaw, gdzie rozpoczął się Piknik Rodzinny. Było pyszne jedzenie przygotowane przez rodziców i siostry. Odbyły się rożne gry, konkursy, tańce przygotowane przez zespół Just Dance: przeciąganie liny, puszczanie dużych baniek mydlanych, rozmaite tańce, zabawa z dinozaurami.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 26 czerwca do naszego przedszkola przyszła pani Ewa, mama Małgosi, która przeprowadziła warsztaty florystyczne. Dzieci poznały rożne kwiaty, mogły je dotknąć i powąchać. Dowiedziały się , jak nazywają się poszczególne gatunki kwiatów i gdzie występują, jakie mają właściwości i w jaki sposób należy dbać o rośliny. Każde dziecko mogło wykonać swoja kompozycję, którą zabrało do domu.

Dziękujemy p.Ewie za wspaniałe warsztaty, które na długo zostaną w naszej pamięci. Przez chwilę mogłyśmy poczuć się jak w prawdziwej kwiaciarni. Może któreś dziecko poprzez takie zajęcia odkryje nową pasję?:)

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 18 czerwca do naszego przedszkola zawitali Naukowcy, czyli dziadkowie Kingi , którzy przygotowali dla dzieci drugą część eksperymentów. Tym razem tematem były tajniki statyki. Dzieci poznawały i uczyły się znajdować środek masy ciała. Mogły zobaczyć trzymającą się na brzegu cieniutkiej szklanki, na główce od szpilki, konstrukcję zbudowaną z korka i dwóch ukośnie wbitych widelców, potrzymać na czubku paluszka ptaszka. Jednym z eksperymentów wzbudzających duże emocje była szklanka z wodą, która wirowała na szali i się nie rozlała oraz puszka, którą udało się ustawić w pochyleniu na jednym z jej brzegów. Dzieci widziały też gumowy kołpaczek, który wywinięty po odbiciu wyskakiwał pod sufit. Pozornie wydawać by się mogło, że nie jest spełnione prawo zachowania energii, gdyż kołpaczek wzniósł się na odległość znacznie większą niż odległość, z której był puszczony. To jest tylko paradoks, gdyż w stanie początkowym energia kołpaczka składała się z energii potencjalnej i sprężystej odkształconego kołpaczka. Wyjaśniono też trik iluzjonistyczny, w którym miotła lewitowała, co związane było z odpowiednim jej przytrzymaniem. Nasi Goście zapewnili dzieciom fantastyczną zabawę i wiele przeróżnych zabaw z butelką i duszkiem, zobaczyliśmy różne efekty statyczne -fizyczne, które dzieci obiecały wypróbować z rodzicami w domu.

Dziękujemy Panu doktorowi Andrzejowi i jego asystentce –żonie Pani magister Ewie za wprowadzenie nas w świat tajników statyki i mamy nadzieję, że to nie koniec i zapraszamy do naszego przedszkola ponownie.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 W upalny dzień przedszkolaki z grupy średniaków wraz z wychowawczyniami wybrały się  do cukierni na pyszne lody.  Dzieci mogły same zamówić je i kupić.  Jakże wspaniale było widzieć uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych pociech. Po smacznym poczęstunku, zadowoleni poszliśmy na plac zabaw do parku, a potem wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiadek . Radości nie było końca, gdyż jak każdy z nas się domyśla, lody to jest coś, co dzieci lubią najbardziej.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W dniu 08.06.2019 roku w przedszkolu im. Świętego Franciszka w Gdańsku odbył się turniej szachowy dla przedszkolaków, rocznik 2012 i młodszych, organizowany przez Klub UKS Gedanensis i Zgromadzenie Sióstr Matki Dobrego Pasterza. Był to kameralny turniej, który zgromadził na starcie 10 uczestników. Inicjatywa tym cenniejsza, iż zawodów szachowych organizowanych tylko dla przedszkolaków w naszym województwie odbywa się bardzo mało. Siostry, znane nie tylko z zamiłowania do szachów, ale także z gościnności przygotowały dla młodych adeptów szachowych i ich rodziców smaczny poczęstunek.

 Na zakończenie turnieju każdy zawodnik otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową i batonik, zwycięzcy puchar i medale.

 Turniej wygrał Stanisław Korszański, faworyt ranking 1600, przed Januszem Michałem ranking 1400. Na uwagę zasługuje Aleksandra Gnacińska z Przedszkola Św. Franciszka, która zajęła wysokie III miejsce. Warto zaznaczyć, że Ola nie należy do żadnego klubu, był to dla niej pierwszy turniej szachowy w życiu. Mimo to, wyprzedziła kilku chłopców z rankingiem 1200. Brawo!!!

Oprócz Oli Przedszkole Świętego Franciszka reprezentowało jeszcze trzech zawodników. Magdalena Walkowska zdobyła dwa punkty i zajęła 8 miejsce. Magdalena dopiero od niedawna uczy się  gry w szachy, a więc jest to bardzo dobry wynik. Natomiast najmłodsi uczestnicy turnieju Piotr Gnaciński i Wiktoria Samulska, rocznik 2014 zdobyli po pół punktu.  Wielkie brawa dla nich za odwagę i postawę podczas turnieju.

Do zobaczenia za rok.  Grzegorz Rodzik

Zaloguj się, aby zobaczyć.

31 maja br.był dniem długo wyczekiwanym przez nasze przedszkolaki, gdyż zostały one zaproszone na zajęcia plenerowe w "Klubie Przyjaciół Myszki Miki" do Warzenka na Kaszubach. Na miejsce dotarliśmy autokarem.Po powitaniu i podzieleniu na drużyny od razu ruszyliśmy na kolorowy tor przeszkód psa Pluta, dmuchaną zjeżdżalnie i basen z kuleczkami. Wielką atrakcją okazało się przeciskanie przez gąsienicę Maggie. Zobaczyliśmy mysi składek ze specjalnymi pojazdami oraz wzięliśmy udział w zawodach o tytuł Mistrza Kierownicy i w dziurawieniu Mysiego Sera. Bawiliśmy się słomkami konstrukcyjnymi. Pod okiem kaczuszki Daisy zrobiliśmy kaczorka Donalda ze skarpety. Dużo emocji dostarczyło nam tworzenie opasek z mysimi uszami oraz własnego brokatowego slime'a, a także niezwykłe eksperymenty w laboratorium prof. Von Drake'a: produkcja śniegu czy kreowanie dymiącego wulkanu. Wszystkie nasze zabawy i zawody zostały uwieńczone dyskoteką z Myszka Minnie - mogliśmy wybrać sobie wymarzony strój z bogato zaopatrzonej garderoby i poprosić o kolorowy makijaż. Kaczor Donald wyłonił Roberta jako króla, a Evę jako królową balu. Otrzymaliśmy legitymację Klubu przyjaciół Myszki Miki. Pogoda nam dopisała i humory też. Pełni wrażeń i trochę zmęczeni wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice i dziadkowie. zapraszamy niebawem do naszej galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 25.05.2019 o godz.14 30 w hali Sportowej w Gdańsku odbył się Dziecięcy Przegląd Tańca zorganizowany przez Akademie tańca i Animacji Just Dance. W programie imprezy była bajkowa parada tancerzy, występ taneczny dzieci przez wspaniałą publicznością. Dla każdego uczestnika przygotowany został medal i drobne upominki, a dla zwycięzców puchar. Można było także skorzystać ze strefy animacji, w której dzieci mogły pomalować sobie buzię, zrobić z baloników ciekawe rzeczy. Dzieci miały możliwość zrobienia samemu lub z pomocą dorosłego slime, poskakać na dmuchańcach, zjeść lody, pączki, watę cukrową. Dla rodziców zorganizowana była loteria fantowa Wolontariusze z Fundacji z Pompą zbierali pieniążki dla dzieci chorych na raka. Nasze przedszkole reprezentowała bardzo mała grupka dziewczynek z grupy średniaków: Eliza, Wiktoria S. oraz Natalia, a także siostry Natalki ze świetlicy 'Przystań". Nasze dziewczyny pod opieką miała Pani Malwina, która na co dzień je trenuje. Bardzo jej dziękujemy za trud włożony w naukę tańca. Nasze dziewczyny spisały się na medal, nie okazywały tremy. Byliśmy z nich bardzo dumni. Może następnym razem frekwencja uczestników będzie większa. bardzo cieszymy się, że nasze dzieci wzięły udział w takiej imprezie i mogły poczuć się , jak prawdziwi tancerze.

Dnia 23 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy dzień Mamy i Taty. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Msza świętą w intencji Rodziców, którą odprawił ksiądz proboszcz Jan Świstowicz w krótkim kazaniu zachęcał do obdarowywania dzieci pełnią miłości rodzicielskiej, czyli opiekuńczą miłością mamy i stanowczą miłością  taty, aby cała rodzina była szczęśliwa. Po Eucharystii dzieci wykonały program taneczno-wokalno-recytatorski, za który zostały nagrodzone burzą oklasków. Nie zabrakło prezentów; biżuterii, kwiatów, niespodzianek i całusów dla kochanych Mam i Tatusiów. wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przy kawie, herbacie, soku. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umocnić rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować nie tylko zdobyte wcześniej umiejętności, ale również swoją modlitwą wypraszać błogosławieństwo dla Rodziców. Zapraszamy do galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

21 maja 2019 r. dzieci z naszego przedszkola odwiedził strażak z Państwowej jednostki ratowniczo - gaśniczej nr. 2 w Gdańsku Śródmieściu ogniomistrz Bartłomiej. Gość w prosty i ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom specyfikę pracy strażaka, równocześnie prezentując jego strój i podręczny sprzęt. W czasie prelekcji dzieci zostały zapoznane z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe. Dzieci mogły zobaczyć strażaka w masce na akcji ratowniczej, mogły przymierzyć hełm, porozmawiać przez radiostacje , pobawić się latarką czy próbować ugasić pożar na niby. Wizyta taty Lili na długo zostanie w naszych sercach, gdyż pogłębiła i utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej oraz pozytywnie wpłynęła na kształtowanie ufnego stosunku do służb mundurowych.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W ramach zajęć Rodzice- dzieciom  do naszego przedszkola przychodzili fantastyczni rodzice, którzy czytali dzieciom bajki oraz mówili o swojej pracy, zawodzie. Dnia 22 maja odwiedziła nas mama Evy, z zawodu fryzjerka. opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała narzędzia i urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera. Były loki, frytki oraz gofry na włosach niezwykłe czary mary, które pani Lena zrobiła każdemu dziecku na głowie, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: pelerynę, rożnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych. Nasz gość mógł zobaczyć rysunki rożnych fryzur wg.dziecięcych pomysłów. Bardzo dużą atrakcją ciszył się pokaz ścinania włosów cioci Kasi, po którym wiele dziewczyn bardzo zapragnęło zostać fryzjerką. Serdecznie dziek ujemy mamie Evy oraz innym Rodzicom za wspólnie spędzony czas, kreatywność i twórczość oraz  życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 8 czerwca w naszym przedszkolu zostanie rozegrany Turniej o Mistrzostwa w szachach. Celem imprezy jest popularyzowanie gry w szachy wśród dzieci z rocznika 2012 i młodszych, którzy uczą  się w naszej placówce, stworzenie możliwości do sportowej rywalizacji , edukacja sportowa zmierzająca do znalezienia młodych talentów szachowych oraz wyłonienie mistrza.

Zawodników można zgłaszać przez stronę chessarbiter - turnieje szachowe.

Liczba uczestników ograniczona, o przyjęciu będzie decydować kolejności zapisów.

Czytaj więcej...

Dnia 15 maja odbył się w naszym przedszkolu Dzień Piękności to był piękny dzień - mówiły dziewczyny z grupy średniaków, a mamy odbierające je nie kryły zachwytu z nowego wyglądu córek oraz pięknych fryzur. Realizacja przerosła nasze oczekiwania, dziewczyny od samego rana przynosiły piękne suknie na pokaz mody, buty na obcasach, akcesoria piękności, lakiery, perfumy. Po wystrojeniu odbył się pokaz mody, każda piękna księżniczka mogła się zaprezentować. Po południu dwie mamy z naszej grupy przyszły, aby powiedzieć o profesjonalnym wyglądzie i zrobiły dziewczynom piękne fryzury oraz makijaże. Chłopaki przebrali się za pogromców smoków oraz rycerzy i dzielnie strzegli naszych piękności. Nie zabrakło opowieści o świętej Małgorzacie z Kortony, która zwróciła uwagę, że pięknem każdego jest czyste serce i dobro, które czyni dla innych. Historia św. Małgorzaty pokazała, że z próżnej kobiety Jezus uczynił ją świętą i przemieniał jej skamieniałe serce na piękne.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 6 maja nasza siostra Dyrektor Mariola z drugą siotrą Mariolą obchodziły swoje imieniny. Z tej okazji dzieci przygotowały wspaniałe prezenty, starszaki i zerówka zrobiły pyszne ciasto. dzieci odtańczyły pląs chocolate i wręczyły "torciki czekoladowe". Solenizantki miały za zadanie odpowiedzieć na zagadki, co uczyniły znakomicie, wykazując się wiedzą w zakresie dyscyplin sportowych, zdobywając oryginalne medale przygotowane przez przedszkolaków.Życzeń nie było końca, ale na szczególną uwagę zasługują życzenia wyśpiewane po włosku przez Kingę.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Tradycyjnie w maju we wszystkich kościołach w Polsce, a także przydrożnych kapliczkach zbierają się wierni na " Majówce" - nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny ze śpiewem Litanii loretańskiej. W naszym przedszkolu 16 maja odbyło się nabożeństwo majowe. Dzieci z wszystkich grup zebrały się na sali, aby uczcić Maryję. Po odśpiewaniu litanii złożyły życzenia siostrze Zofii, która głosi dzieciom katechezę.

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycje ludowe i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci poznały rożne zwyczaje, a ponieważ jedną z wielu tradycji na Podhalu jest ta, że śmingus- dingus jak się mówi jest w każdy piątek do Zielonych Światek postanowiły to wypróbować, przynosząc do przedszkola akcesoria na śmingus-dingus. Zobaczcie, ile było śmiechu i dobrej zabawy- zapraszamy do galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Od 6 do 9 maja razem z przedszkolakami postanowiliśmy zbierać cukierki. Przekazaliśmy je  naszym siostrom Misjonarkom pracującym w Afryce, aby obdarowały nimi dzieci.Po zebraniu wielu słodyczy  przedszkolaki wraz z nauczycielkami zapakowały paczkę i osobiście udały się na pocztę aby ją wysłać. Przesyła drogą morską trafi do Afryki . Dziękujemy wszystkich za dar serca.

Zapraszamy do obejrzenia  o naszej Misji w Afryce:   https://www.youtube.com/watch?v=hnUziDxjJmg

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 8 maja br. dzieci z grupy średniaków uczestniczyły w imprezie biegowej "Sprintem do maratonu". Jest to projekt realizowany we współpracy z czasopismem "Bliżej Przedszkola". Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci  oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzenia czasu. Przedszkolaki przygotowały się do biegu, jedząc ze smakiem śniadanie z mnóstwem witamin. Nie zabrakło rozgrzewki w przedszkolu jak i na plaży. Każdy zawodnik miał numer startowy. Dzieci postanowiły przebiec dystans 320 metrów po plaży i piasku. Był to nie lada wyczyn wszyscy wspaniali zawodnicy dobiegli do mety, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia medali, poprzedzona odśpiewaniem hymnu Polski. Każde dziecko po zakończeniu biegu dostało również dyplom uczestnictwa w maratonie oraz niespodziankę.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Jednym  z  punktów, które realizuje przedszkole są spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Dla dzieci jest to wspaniały  czas, w którym mogą rozwinąć swoja sprawność fizyczną, poznawać przyrodę. Nasze przedszkole mieści się najbliżej morza, dlatego korzystamy ze spacerów na plażę, pacu zabaw, wycieczek do parku. Na jednym ze spacerów przedszkolaki mogły zobaczyć sypiący się biały puch z topoli, który dla dzieci był niesamowita zabawą.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Czas oczekiwania na Święta Wielkanocne naszych przedszkolaków był bardzo pracowity. Dzieci przygotowały prześliczne palmy, którymi przywitały wjeżdżającego na osiołku Pana Jezusa. Nasze stoły będą ozdabiały jajka symbol życia i zmartwychwstania Zbawiciela, wykonane przez dzieci rożnymi technikami plastycznymi. Wybraliśmy się również na pocztę, aby wysłać własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami dla najbliższych. Jedną z niespodzianek dla dzieci był  zajączek, który pojawił się niespodziewanie w przedszkolu przynosząc mapy i prezenty.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W piątek tj.5 kwietnia zawitał do nas teatr Gargulec z piękną opowieścią pt. " Ratujmy las". Przypomniał nam jak ważną rolę odgrywa wspólne dbanie o środowisko. Utrwaliliśmy sobie zasady obowiązujące w lesie: nie oddalamy się od rodziców, poruszamy się po wyznaczonych ścieżkach, nie śmiecimy, nie zjadamy owoców oraz grzybów, których nie znamy. Dzięki postawie Marysi - bohaterki przedstawienia dzieci zrozumiały, że trzeba szanować przyrodę, bo jest dla nas dobrodziejstwem.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 26 marca dziesiątka przedszkolaków z naszego przedszkola  wzięła udział w Spartakiadzie Sportowej. Do pokonania było pięć konkurencji: celowanie woreczkiem do obręczy, przejście przez tunel, bieg na czworakach, przejście przez drabinkę i najbardziej emocjonujący wyścig gąsienic. Nasza drużyna składała się z dzieci w różnym wieku i dzielnie walczyła do samego końca. Kibice gorąco dopingowali i zajęliśmy trzecie miejsce. Dostaliśmy dyplom i medale. Bardzo dziękujemy Przedszkolu nr 67 za zorganizowanie i zaproszenie nas do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

8 marca w naszym przedszkolu dzieci mogły obejrzeć  w kinie sferycznym film  pt."Kosmiczna przygoda Cocomong’a ". Wypukły obraz i niesamowite efekty dźwiękowe spowodowały, że wszyscy poczuliśmy się uczestnikami wydarzeń. Razem z małpką i jej przyjaciółmi odbyliśmy podróż w przestrzeń kosmiczną , dzięki której poznaliśmy zagadnienia związane z astronomią.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W dniu 5 marca odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z pokazów zajęć tanecznych. Zajęcia taneczne prowadzi pani Malwina z  Firmy Just Dance. Dzieci podzielone na dwie grupy  zaprezentowały wysoki poziom artystyczny i dostały ogromne brawa.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W dniu 26 lutego odbył się w naszym przedszkolu Bal Przebierańców. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale przebierańców. Tego dnia już od rana przybywały do przedszkola kolorowe postacie księżniczek, motyli pszczółek, rycerzy i innych bohaterów z bajek. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, kiedy w sali balowej rozpoczęła się zabawa i zagrała muzyka. Bal prowadził  p. Grzegorz Gajewski z Teatru Qufer z Gdańska, który zachęcał wszystkich do tańców, konkursów,a było ich co nie miara.Wszyscy bawili się wesoło,uśmiech nie znikał z twarzy,mimo chwilowego zmęczenia i przerwy na poczęstunek.Na balu nie zabrakło rytmów samby,walczyka,nowoczesnych przebojów lubianych przez dzieci.Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.W galerii znajdują się fotografie uwieczniające radosne pląsy karnawałowe.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Podczas ferii dzieci postanowiły spełnić swoje marzenia i zaplanowały takie dni: Dzień czekolady, dzień kota, dzień smerfa, lodu, muzyki , bajek oraz przeróżne wycieczki do Chin, Ameryki, Włoch na Antarktydę i Arktykę.
Na wycieczkę do Włoch wybraliśmy się autobusem. W tym dniu utrwalaliśmy język włoski, ale nie tylko, gdyż podróżując i przejeżdżając przez Austrię i Czechy poznaliśmy inne języki.Dzieci mogły poznać flagę, język, zabytki, tradycję oraz typowe dla danego kraju potrawy i zwyczaje. Podczas wycieczki do Ameryki zrobiliśmy ogromny drapacz chmur. W Chinach piliśmy chińską herbatkę, budowaliśmy Mur Chiński, były zajęcia ze sztuki składania papieru - origami, a także  zabawy ze smokiem chińskim. Dzieci próbowały również jedzenia pałeczkami i świetnie sobie radziły. Pewnego dnia wybraliśmy się na Antarktydę i Arktykę. Budowaliśmy iglo z materaców, zjeżdżaliśmy z góry lodowej, jedliśmy lodowy jogurt i było tak zimno, że nasze zabawki zamroziły się w lodzie.Dzieci próbowały wydostać je za pomocą rożnych narzędzi i udało się! Nie zabrakło tez teatrzyków. W tym dniu przyjechała Królowa Lodu i Śniegu przedstawiając swoje bajki. Podróż na długo zostanie w pamięci dzieci gdyż bawiliśmy się wspaniale,dzieci do przedszkola przynosiły fantastyczne pomoce.
W dzień kota do naszego przedszkola przybyły koty kudłate,czarne, białe, duże i małe, czytaliśmy książeczki Kici Koci i rożne ciekawe opowiadania o kotach. Dzieci mogły zamienić się w kota, nauczyć piosenki oraz zrobić maskę i pomalować koty. W dzień Smerfa robiliśmy smerfną wioskę z namiotów oraz smerfowe galaretki.Poznaliśmy rożne smerfy. Były smerfne zagadki i zabawy z Gargamelem i Klakierem przy muzyce smerfowych hitów. Najbardziej podobał się dzieciom dzień czekolady. Dzieci mogły przynieść do przedszkola coś czekoladowego,poznać skąd bierze się czekolada i popróbować czekoladowych smakołyków, zrobić tort czekoladowy oraz zatańczyć taniec "chocolate".  Nie zdoła się wszystkiego opisać zapraszam wiec do galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

„W naszym przedszkolu dziś nietypowo, tak odświętnie, wyjątkowo! Uroczystość zacząć czas, pięknie dziś witamy Was” - tymi słowami rozpoczynał się program artystyczny, który przestawiły wnuczęta dla licznie zebranych babci i dziadków. W tym szczególnym dniu przybył do nas również ksiądz Jan Świstowicz - proboszcz naszej parafii , który odprawił uroczystą Eucharystię. Dziękowaliśmy  Bogu za nasze babcie i dziadków i wypraszaliśmy dla nich  potrzebne łaski, zdrowie, a dla tych, którzy już odeszli do Pana -  łaskę  nieba. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom. Zaprezentowały  program artystyczny, wręczyły prezenty niespodzianki, które przygotowały ze swoimi wychowawczyniami. Po pięknych występach dzieci zaprosiły miłych Gości na  wspólną ucztę przy stole, a następnie na tańce. Babcie i Dziadkowie, zwinnie radzili sobie z muzycznymi przebojami, takimi jak:  „Ore ore”,  „Ługi bugi” i pewnie by tańczyli tak do rana, gdyż wspaniale się bawili. Wnuczęta na zakończenie oprowadziły swoich Gości po przedszkolu: pokazały, gdzie się uczą, bawią. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż  był niezwykły nie tylko dla dzieci, ale dla zaproszonych Gości, pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

15 stycznia 2019 roku do naszego przedszkola zawitali aktorzy Teatru Eden z Wieliczki koło Krakowa. Przedstawili nam spektakl pt.: " Opowieść Wigilijna", oparty na motywach opowiadania Charlesa Dickensa. Zobaczyliśmy zabawną historię wujka Scrooge’a  - ponurego samotnika nielubiącego ludzi, a ponad wszystko kochającego swoje pieniądze. W noc wigilijną stała się niezwykła rzecz - wujaszka odwiedzili trzej specjalni goście, którzy pokazali mu, co jest istotą świąt Bożego Narodzenia. Spektakl uświadomił małym widzom, że miłość i rodzina są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Doskonała gra aktorska, oryginalna oprawa muzyczna wraz z czteroplanową scenografią wywarły na widzach ogromne wrażenie i pozostawiły niezapomniane wspomnienia.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

10 stycznia 2019 roku odbył się Bożonarodzeniowy występ, który na długo zostanie w naszej pamięci. Dzieci z najmłodszej i najstarszej grupy wystąpiły wspólnie. Oprócz wierszy, tańców i kolęd mogliśmy podziwiać zaangażowanie najstarszej grupy w opiekę nad naszymi najsłodszymi przedszkolakami. Po przestawieniu ksiądz proboszcz Jan Świstowicz i siostra dyrektor złożyli życzenia, a następnie przełamaliśmy się opłatkiem.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

9 stycznia 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka grupy 4-latków. Przedstawienie było wyjątkowe mali artyści przygotowywali się do tego występu przez wiele dni. Dzieci wystroiły się we wspaniałe stroje, przybył nawet święty Franciszek, przyleciały anioły i obwieściły wesołą nowinę, że w Betlejem narodził się Mały Jezus Zbawiciel świata. Po występie słowo życzeń skierował  do wszystkich zgromadzonych ksiądz Jan Świstowicz, który podkreślił, że dziecko jest skarbem w rodzinie i zachęcił rodziców do wdzięczności Panu Bogu i rozwijania talentów pociech. Następnie wszyscy połamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnej uczty przy ciasteczku.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą świąteczną atmosferę i podbiły serca całej publiczności.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Jednym z ważnych zadań, które realizują nauczyciele naszego przedszkola jest budzenie u dzieci zaciekawienia otaczającym światem, dlatego istotne są wyjścia terenowe. Dzięki dogodnemu usytuowaniu naszej placówki w obszarze nadmorskim, często korzystamy ze spacerów po plaży i w parku brzeźnieńskim. Obserwujemy bacznie florę i faunę okolicy. Poszukujemy skarbów naturalnych - zbieramy muszle i inne okazy.

Zwracamy uwagę na pomniki przyrody bogatego drzewostanu. Nasze przedszkolaki postanowiły pomóc głodnym ptakom i zorganizowały dokarmianie. Same mogły karmić skrzydlate "głodomory" oraz obserwować łabędzie, mewy, gołębie, które w mig zleciały się , aby skorzystać ze śniadania. Dla dzieci takie okazje spotkania z przyrodą, zwierzętami są niezapomniane i kształtują wrażliwość, spostrzegawczość oraz opiekuńczość.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Przygotowania do tegorocznych świat Bożego narodzenia zaczęliśmy od udekorowania choinek, a później czytaliśmy wigilijne opowieści o narodzeniu Jezusa oraz przestawialiśmy teatrzyk pt. "Najpiękniejsza melodia dla Króla" , dzięki temu dużo wiemy o tradycjach świątecznych i historii świąt. Każda grupa wykonała prześliczne prace plastyczne. Średniaki zorganizowały w swojej grupie "Wigilię". Było wspólne kolędowanie na rożnych instrumentach, dzielenie się opłatkiem, skradanie życzeń oraz wieczerza wigilijna.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Nadszedł wreszcie długo wyczekiwany dzień 7 grudnia. Wszystkie dzieci już od samego rana spoglądały na niebo, czy nie leci zaprzęg reniferów ze świętym Mikołajem i czy nie słychać "Mikołajowych "dzwoneczków. Po południu przyszedł nasz ukochany święty Mikołaj, który w asyście Elfa przedstawił i zaśpiewał dzieciom niezwykłe historie ze swoich podroży. Wyjątkowemu Gościowi starsze przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły swoje piosenki, a maluchy zarecytowały wiersz. Rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawkach w przedszkolu i oczywiście mówiły mu, ze są bardzo grzeczne. Mikołaj, aby to sprawdzić, spoglądał każdemu dziecku głęboko w oczy, po czym wręczał wspaniałe prezenty oraz upominki dla całej grupy:wśród niezwykłych podarunków znalazła się prześliczna książka pt. "A to Polska właśnie". W ten sposób święty Mikołaj zaakcentował setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Książka jest pięknie i zabawnie zilustrowana zbiorem wierszyków dla dzieci, opowiadań o polskich symbolach i znanych Polakach, o pięknie naszej flory i fauny, o miastach, o rzekach i regionach oraz o zwyczajach świątecznych. Nie zabrakło w niej także najciekawszych legend. Atutem zbioru jest większa i przyjazna dzieciom czcionka - przedszkolaki zaczynają swą przygodę z czytaniem są zachwycone możliwością samodzielnego odbioru poezji. Pożegnaliśmy świętego Mikołaja go, a on obiecał, że wróci do nas za rok. Pamiątką tego spotkania jest wspólnie zrobione zdjęcie. Święty Mikołaju , Dziękujemy:)

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W czwartek 29 listopada w naszym przedszkolu dzień upłynął pod znakiem kolorowych owoców, a przede wszystkim zawartych w nich witamin. Nasze przedszkolaki choć maja za sobą zaledwie kilka wiosen, już wiedzą, co jest podstawą zdrowego żywienia. Zamiast zajadając się chipsami i słodyczami jadają owoce. Po prostu zdrowo się odżywiają.Od rana dzieci przynosiły przeróżne owoce, z których utworzyły różnokolorowe szaszłyki witaminowe według własnych pomysłów. Dzieci mogły poznać owoce egzotyczne, do tej pory nieznane im, np. owoc smoczy, kaki, granat.Przeliczały owoce po polsku i po włosku sprawdzały, których jest najwięcej, a następnie mogły same je umyć i spróbować. Przez cały dzień towarzyszyła im piosenka : witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki, która zachęcała do jedzenia witamin.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W dniu 24 listopada dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Były misie male, duże, białe,brązowe , niebieskie...A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, słuchały wierszy i opowiadań o misiach oraz same upiekły przepyszne ciasto misiowe. Po południu obchodziliśmy Urodziny Misiów, każdy miś był podrzucony do góry na kolorowej chuście i dostał prezent. Dzieci mogły zapoznać się również z rożnymi misiami z bajek takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Padidngton, Miś Panda, Gumisie. Na podwórku bawiliśmy się w zabawę" Gumisie". Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach tanecznych mogły zatańczyć taniec misiowy oraz nakarmić swojego misia, a nawet spać z nim. Nie zabrakło też pamiątek, czyli zdjęć z misiami.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W naszym przedszkolu 22 listopada odbył się Dzień Kredki. Przedszkolaki mogły przynieść z domu swoje ulubione kolory kredek. Rysowanie rozwija wyobraźnię,dzieci przecież w większości swoje pierwsze prace wykonują kredkami, mogą nimi wyrazić to co myślą, czują i o czym marzą. W tym dniu towarzyszyła nam piosenka: Kolorowe kredki w pudełeczku noszę. Dzieci mogły rysować i kolorować przez cały dzień, poznały rożne rodzaje kredek i zrobiły wystawę prac. Największą atrakcją były zabawy na ekranie interaktywnym.Dzieci mogły wybierać kolory i bawić się w rysowanie własnych pomysłów. Uwieńczeniem dnia kredki była bajka o "zaczarowanym ołówku", która dostarczyła dzieciom wielu ciekawych pomysłów.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dzień 2 listopada w naszym przedszkolu był Dniem Patriotycznym. Dzieci przygotowały się do niego poprzez poznawanie historii Polski, wykonywanie prac plastycznych oraz naukę hymnu , pieśni patriotycznych i wielu wspaniałych wierszy, m.in.takich jak "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy (" Kto ty jesteś? - Polak mały"). O godz.15 30 Ksiądz proboszcz Jan Świstowicz odprawił uroczystą Eucharystię w intencji ojczyzny oraz tych, którzy oddali za nią życie. Kapłan podkreślał znaczenie historii Polski, dbałość o poprawną polszczyznę w patriotycznym wychowaniu dzieci w rodzinach i w przedszkolu. Po Mszy św. dzieci odświętnie przystrojone w kotyliony biało-czerwone wykonały program artystyczny. Wyśmienity występ został przyjęty z ogromnym aplauzem przez zaproszonych gości - dziadków i rodziców naszych przedszkolaków. Wzrok przykuwał także niezwykły wystrój sali- barwy narodowe, plansze historyczne. Wspólna agapa była radosnym zwieńczeniem tak bardzo ważnego dnia.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 2 listopada dzieci z naszego przedszkola wybrały się nad morze, aby uczcić pamięć zmarłych marynarzy oraz tych, którzy ginąc nie mają swoich grobów. Po odmówieniu modlitwy w ich intencji i zapaleniu znicza wyruszyliśmy na spacer do parku i na plac zabaw.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 30 października w naszym przedszkolu odbył się Bal Świętych.Rodzice stanęli na wysokości zadania, przygotowując wspaniałe stroje. Dzieci przebrały się za ulubionych świętych. Do przedszkola zawitali miedzy innymi: święte: Faustyna, Łucja,Jadwiga, Kinga, Marta, świeci: święty Kazimierz - królewicz, Franciszek, Antoni, Florian, Jakub, Józef, Stanisław, Jerzy. Na Bal zjawili się również Aniołowie i Archaniołowie ze swoją królową Maryją. Zabawa rozpoczęła się piosenka : Taki duży taki mały może świętym być, a po niej korowód świętych, tańce,animacje z kolorową chustą, popcorn, oraz wiele innych atrakcji. Radosna atmosfera balu, poznanie istoty świętości jest dobrym przygotowaniem na nadchodzące święta.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Każdemu przedszkolakowi radość się udziela - bo dziś jest Dzień Nauczyciela.
Z okazji tego pięknego święta, niech każda buzia będzie uśmiechnięta.
Wszyscy nasi kochani nauczyciele dla swoich dzieci cierpliwości mają wiele,
za naukę, za trud jaki jest wkładany, przeogromny bukiet życzeń składamy:
                                                              Przedszkolaki

 

Dnia 15 października odbyła się w naszym przedszkolu Akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania  złożyły piękne życzenia oraz zrobiły prezenty.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W październikowy dzień grupa średniaków chciała sprawdzić, czy małe foki szare pływają w naszym Bałtyckim Morzu. Aby to sprawdzić i zbadać wybraliśmy się na spacer na molo w Brzeźnie.  Dzieci rozglądały się, aby zobaczyć foki i ponoć niektóre zobaczyły ogon, który szybko zniknął w głębinach. Więc wniosek: foki pływają w naszym Morzu!

Po drodze śpiewaliśmy piosenki z naszego repertuaru i również udało się nam pobawić na placu zabaw. Wszystkim podobał się spacer, bo przecież to pół godziny od naszego przedszkola i na pewno nie raz się tam wybierzemy.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

12 października dzieci  przyniosły do przedszkola marchewki

i ziemniaki oraz swoje pluszowe "świeżaki". Było wiele konkursów i zabaw:

  • dzieci mogły upiec pyszne ciasto marchewkowe,
  • uczestniczyć w wykopkach w piaskownicy,
  • zrobić pieczątki z marchewek i ziemniaków: m.in.: motylki, ślimaki i jeżyki, 
  • zatańczyć na urodzinach marchewki oraz wypić pyszny soczek marchewkowy.

Nasze przedszkolaki ze smakiem zajadały się marchewkami i mogły przekonać się po raz kolejny ze warzywa są bardzo zdrowe.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

10 października do naszego przedszkola przyjechała foka szara.

Dzieci mogły dowiedzieć się wiele fascynujących  informacji  na temat ochrony i pielęgnacji  ssaków żyjących w naszym Bałtyckim Morzu. Największą atrakcją cieszyła się jednak mała foka , którą dzieci mogły dotknąć i pogłaskać.

Bardzo dziękujemy Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego z Helu, która  poprowadziła tak ciekawe warsztaty i pomogła dzieciom odkryć świat ssaków morskich.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 4 października w naszym przedszkolu dziękowaliśmy za Patrona naszego przedszkola świętego Franciszka z Asyżu. Na wspólnej Eucharystii, którą odprawił ksiądz proboszcz Jan Świstowicz modliliśmy się za nasze przedszkole, rodziny, absolwentów i we wszystkich intencjach jakie każdy przyniósł w swoim sercu. Po Mszy świętej odbyło się przedstawienie w wykonaniu dzieci i świętowanie przy ciasteczku.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Tutaj będzie można obejrzeć nasze prace plastyczne zrobione przez dzieci z tego roku, jak i z poprzednich lat.

Zapraszamy go galerii>>>>>

Czytaj więcej...

Dnia 27 września w naszym przedszkolu odbyło się pasowanie na przedszkolaka.

Dzieci złożyły przysięgę i odbyły egzamin na zucha przedszkolaka, a następnie zostały pasowane zaczarowaną kredką na zucha -malucha, zucha-średniaka oraz zucha starszaka i zerówkowicza. Była wspólna zabawa tańce,rozdanie dyplomów oraz sesja fotograficzna dzielnych przedszkolaków :) zapraszamy do galerii.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 Już po raz dwunasty 28 września  w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki,w ponad 500 miastach w Polsce i na całym świecie  o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast  oraz ulic na całym świecie spotkali się ludzie, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach pokoju , za kapłanów za nasze rodziny. Pan Jezus przekazał siostrze Faustynie takie słowa: „O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę (Dz. 848)

Nasze przedszkole wraz ze świetlicą "Przystań" dołączyło  się do wielkiej modlitwy odmawiając Koronkę na ulicy pułaskiego 2, przy naszym przedszkolu. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które chciały się z nami modlić  za radość wspólnej modlitwy i świadectwo wiary.
 

26 września nasze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Kiełpina, do gospodarstwa agroturystycznego.

Dzieci miały okazje zwiedzić gospodarstwo, poznać wiele ciekawych zwierząt i wydoić kozę. Odwiedziły też stajnie, dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat zajmowania się końmi oraz ich pielęgnacji. Były również zajęcia piekarskie: lepienie bułek z masy drożdżowej oraz ozdób z masy solnej. Atrakcji było co nie miara, jednak przejażdżka wozem drabiniastym po okolicy na długo zostanie w pamięci dzieci.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 24 wrześnią do naszego przedszkola przyjechali  artyści z Akademii Artystycznej z Kąpina, którzy  przedstawili  dla dzieci audycję pt: „Muzyczna reggaeneracja”. Dzieci wybrały się w wakacyjną podróż w klimacie muzyki amerykańskiej i nie tylko. Poznały wiele ciekawych instrumentów: gitarę elektryczną, skrzypce, piszczałki, harmonijki.... Nauczyły się odróżniać rock od rock'n rolla, dowiedziały się  czy do grania na gitarze elektrycznej potrzebny jest grzebień oraz czy perkusista potrafi grać na garach. Dziękujemy naszym artystom za świetną zabawę i naukę. 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do parku.

Dzieci podziwiały i obserwowały piękno przyrody,słuchały ptaków, zbierały skarby:

szyszki, listki,kasztany, żołędzie...

Na zajęciach po powrocie zrobiły z nich jesienne ludziki i zwierzątka.

Wizyta w parku bardzo podobała się dzieciom i pewnie jeszcze nie raz się tam wybierzemy.

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 

Nasze przedszkole jest położone nad samym Morzem Bałtyckim.
Za ogrodzeniem widać już plażę, na która nasze przedszkolaki bardzo lubią chodzić oraz się na niej bawić: np. budować  zamki, babki oraz urządzać wyścigi.

                                                                 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W nocy z 29/30 czerwca, tj. z piątku na sobotę odbyła się długo wyczekiwana przez najstarsze dzieci nocka, czyli wzorem ubiegłego roku, dzieci z zerówki i ochotnicy z grupy starszaków nocowały w przedszkolu.

Poza atrakcjami - zabawy na placu zabaw w pobliskim parku, spacer nad morze, pyszniutka kolacja, wojna na poduchy i wieczorne Kino-Bambino - był to dla dzieci również sprawdzian z samodzielności i dojrzałości ( gdyż była to noc poza domem bez Mamy i Taty), który wszyscy nockowicze zdali na medal:) dzielnie przesypiając całą noc.

Rano po śniadaniu i spakowaniu całego ekwipunku, dzieci zostały odebrane przez Rodziców, wracając do swoich domów, za którymi troszkę się stęskniły, na zerówkę czekały nowe, urodzinowe atrakcje:):):)

Zaloguj się, aby zobaczyć.

21 czerwca pożegnaliśmy zerówkę i odchodzące starszaki, które przygotowały krótki występ, by podziękować za wspólnie spędzony czas w przedszkolu i wszystko to, czego przez ten czas się nauczyły i doświadczyły.

Spotkanie rozpoczęliśmy dziękczynną Mszą św. za cały miniony rok, po której nastąpiło uroczyste wręczanie dyplomów i nagród wszystkim dzieciom. Po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego rozpoczęliśmy Festyn Rodzinny, który był prowadzony przez JUST DANCE Akademię Ruchu,   pt: Morskie przygody. W programie miało miejsce: malowanie buzi, formowanie balonów, wspólne zabawy, grill.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

5 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, całym przedszkolem wybraliśmy się na autokarową wycieczkę do Malborka. Dla maluchów i  średniaków była to pierwsza tak długa wyprawa, więc emocji nie brakowało zresztą tak jak atrakcji, które czekały na nas na miejscu.

Po przyjeździe zapoznaliśmy się ze smokami i dinozaurami, których spotkaliśmy na każdym kroku. Po drodze mogliśmy oglądać też hodowane tam zwierzęta- daniele, małpki, pawie, kucyki. Po wyczerpującym spacerze czekał już na nas pyszny obiadek, po którym starszaki i zerówka udały się do kina na film o dinozaurach w 5 D, a maluchy i średniaki na przejażdżkę kolejką. Na koniec dzieci mogły spróbować swoich sił w linoparku przechodząc trasą dostosowaną do ich możliwości. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i pozytywnych emocji wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola, gdzie czekali już na nas stęsknieni Rodzice:)

Zaloguj się, aby zobaczyć.

17 maja obchodziliśmy dzień Mamy i Taty. Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią w intencji Rodziców, dziękując za ich miłość i trud, oraz modląc się o potrzebne im łaski.

Po Mszy św. miała miejsce część artystyczna, w czasie której dzieci zaprezentowały układy taneczne, piosenki i wierszyki przygotowane specjalnie dla Rodziców, wręczając im na koniec wykonane przez siebie upominki ( koszulki malowane przez dzieci, wazon z kwiatami, puchar dla super Taty, torebki dla Mamy). 

Ostatnim punktem Uroczystości był słodki poczęstunek, który był okazją do wspólnego pobycia razem.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 10 maja grupy 5 i 6 -latków wybrały się do Ośrodka Kultury Morskiej na zajęcia pt W porcie. Zajęcia wprowadziły dzieci w tajniki pracy portu morskiego ‒ jego wyglądu i wyposażenia. Dowiedzieliśmy się  jakie urządzenia są niezbędne do pracy w porcie, jakie typy statków do niego wpływają, do czego służy latarnia morska, a do czego rampa ro-ro. W trakcie zajęć dzieci rysowały a następnie wycinały wszystko, to co wiąże się z życiem portu morskiego. Druga część zajęć odbywała się na wystawie interaktywnej, gdzie dzieci mogły sterować modelami statków, zbudować port z klocków, przebrać się za marynarza czy też pirata, mogły też poprowadzić statek, wejść do batyskafu , załadować towary na statek itp.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Przedszkole św. Franciszka prowadzi rekrutację na rok szkolny 2018/2019.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 lat do 6 lat.

Przedszkole prowadzi nauczanie i wychowanie w duchu wiary katolickiej. Na dzieci czeka bogata oferta atrakcyjnych zajęć edukacyjnych: nauka języka angielskiego, logopedia, rytmika, tańce, katecheza, gimnastyka korekcyjna, szachy . Przedszkole dysponuje dobrze i estetycznie wyposażonymi salami zajęć dla dzieci, salą rekreacyjną, dużym, dobrze ogrodzonym placem zabaw z odpowiednimi zabawkami ogrodowymi.

                                                                                  Więcej informacji:    tel. 537-950-482

                          

Dzień Wiosny dzieci przywitały w kolorowych, wiosennych strojach i wiankach na głowie. Z przyniesionych gałązek i ozdób wykonywały duże i piękne  palmy. Z zaangażowaniem same zrobiły wiosenne kanapki i z jeszcze większym smakiem je zjadły.

Dzieci wzięły również udział w Spartakiadzie, przedszkolnych zawodach sportowych, zajmując w konkurencjach 3 miejsce. Dziękujemy P. Michałowi, nauczycielowi z gimnastyki korekcyjnej za przygotowanie dzieci do Spartakiady. Gratulujemy Dzieciom i dziękujemy im za wytrwałą pracę i świetną zabawę. 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Na radosne święta Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa życzymy, by Jego blask zwyciężający śmierć rozjaśniał doliny zmartwień, przenikał cienie codziennych trudów, umacniał w chwilach boleści, podnosił w czasie słabości i prowadził ku wiecznej radości. Radosnego Alleluja.

Życzą Siostry i Personel Przedszkola

Dnia 19 marca w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk, pt: Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, w którym zagrali aktorzy z teatru Qufer i... aktorzy z naszego przedszkola. Dzieci zagrały rolę królewny, krasnoludków, myśliwego i księcia. Chętnie same tworzyły bajki i przedstawiały je innym grupom. Zabawom nie było końca, zostaje tylko pogratulować naszym aktorom wspaniałych pomysłów.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 8 marca dzieci z grupy starszaków i zerówki zwiedziły Szkołę Podstawową nr. 20 w Gdańsku. Wzięły udział w zajęciach otwartych, na zakończenie których konstruowały  z klocków lego różne budowle, m.in. domy z ogródkiem, rakiety, sklepy. Dziękujemy p. Lucynie za życzliwe przyjęcie i pokazanie nam pomieszczeń szkolnych.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 01 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień zwierząt polarnych. Dzieci przyniosły tego dnia pluszowe niedźwiedzie, foki, renifery, pingwiny, lisa polarnego, książki opowiadające o życiu zimowych zwierząt. Odbyły podróż najpierw samolotem, później statkiem, po której  zapoznały się z mieszkańcami terenów podbiegunowych. Nie zabrakło gorącego kubka kisielu, budyniu i czekolady, po wypiciu którego nastąpiły  występy akrobatyczne. Wielką atrakcją była budowa igle i spanie w nim. Niektóre dzieci zamieniły się w weterynarzy i dokładnie przebadały i wyleczyły chore zwierzęta. Na koniec dzieci pokolorowały spotkanych mieszkańców, którzy zapewne zapadną na długo w pamięci.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

25 lutego, tj. w tłusty czwartek, odbył się Bal Karnawałowy, pt. Spotkanie z Bałwankiem. dzieci przebrane za różne postacie z bajek i nie tylko chętnie brały udział  we wspólnych tanecznych zabawach i konkursach.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W dniu 31 stycznia dwie najstarsze grupy z wychowawczyniami wybrały się do Kościoła św. Elżbiety, aby zobaczyć Bożonarodzeniową szopkę. Szopkę zaprojektował brat Sebastian Syska pallotyn, który jest z zamiłowania majsterkowiczem jak sam o sobie mówi. Zbudowanie tej szopki zajęło pięć nocy. W centralnym punkcie stoi stajenka w której podziwiać możemy Świętą Rodzinę, Trzech Króli, i pasterzy. Oprócz tego płynie strumyk, świeci latarnia morska, słychać dzwon z wieży ratusza, kręci się wiatrak a z kominów domów unosi się kolorowy dym. Wkoło całe mnóstwo zwierząt i roślin. Mogliśmy z bliska wszystko obejrzeć a nawet dotknąć. Wszystkim bardzo się podobało. Z radością zaśpiewaliśmy kolędy, wrzuciliśmy Aniołkowi pieniążki i czas było wracać do przedszkola :)

Zaloguj się, aby zobaczyć.

  Dziś o Waszym święcie wszyscy pamiętamy. Dla Was zatańczymy, dla Was zaśpiewamy.”  25 stycznia obchodziliśmy w przedszkolu dzień Babci i Dziadka. Za licznie przybyłych gości modliliśmy się w czasie  Eucharystii sprawowanej w ich intencji, po której dzieci przedstawiły inscenizację pt. „Wesoły pociąg”. Dziecięcy pociąg przemierzając liczne stacje- Wnuczkowo, Listeczkowo, Bałwankowo - dotarł ostatecznie do stacji Babciowo-Dziadkowo. Liczne wierszyki i piosenki, były dobra okazją, aby dzieci mogły wyrazić swoja wdzięczność i miłość, za to wszystko, co otrzymują od swoich Babć i Dziadków.
Na zakończenie przedstawienia dzieci  ze starszej grupy zaprezentowały instrumentalizację do fragmentu utworu Piotra Czajkowskiego „ Dziadek do orzechów”, oraz  razem z  młodszymi grupami zaśpiewały „ Sto lat”. Po słodkim poczęstunku miały miejsce wspólne tance i zabawy dzieci ze swoimi babciami i Dziadkami, co było pięknym uświetnieniem Wspólnego Świętowania.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 4 stycznia 2018 r. w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego w placówkach prowadzonych przez Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza pt. „Bł. Ojciec Honorat Koźmiński – wielki patriota i czciciel Maryi”.

Juri z grona wielu prac wyłoniło z naszego Przedszkola Zerówkę z Wychowawczynią s. Agnieszką Dunaj jako zdobywcę I miejsca w kategorii grup młodszych. Gratulujemy s. Agnieszce Dunaj  z Zerówką i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie oraz za pomysłową i piękną pracę.

Więcej o Konkursie można zobaczyć na stronie http://mos-piaseczno.pl/index.php/kronika/2017-2018/51-2017-2018/559-final-konkursu-bl-ojciec-honorat-kozminski-wielki-patriota-i-czciciel-maryi

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 21 grudnia grupa zerówki i starszaków odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Gdańsku Brzeźnie. Dzieci wysłuchały opowiadania o  zimowych przygodach Misia, wzięły udział w zajęciach plastycznych, zabawie i jak to w Bibliotece bywa oglądały książeczki, których było mnóstwo na półkach. Dziękujemy Paniom z Biblioteki za życzliwe przyjęcie i wspólną zabawę

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Jest jeden szczególny dzień w roku, kiedy bierzemy do rąk biały opłatek, by podzielić się nim z  bliskimi. Tym dniem jest Wigilia. Z okresem Bożego Narodzenia związana jest również inscenizacja zwana jasełkami, którą 19 grudnia przedstawiły nasze dzieci wprowadzając nas w tajemnicę Bożego Narodzenia.

Po wspólnym zaśpiewaniu kolęd, odczytaniu przez ks. Proboszcza fragmentu z Ewangelii o  narodzeniu Pana Jezusa i życzeniach skierowanych do wszystkich zebranych osób, połamaliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia świąteczne i dzieląc przy świątecznym stole radość z  okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 4 grudzień był długo wyczekiwanym przez dzieci, gdyż w Przedszkolu odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem, który przybył do nas ze swoim pomocnikiem Elfem o imieniu " A po co ci to wiedzieć". Po wspólnych śpiewach i rozmowie ze św. Mikołajem wszystkie grzeczne dzieci otrzymały prezenty, które sprawiły im wiele radości i przyjemności.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

21 listopada obchodziliśmy święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nasze przedszkole nawiedziła figura Matki Bożej Fatimskiej. Był to specjalny Gość, długo wyczekiwany przez dzieci. Wyjątkowość tego dnia podkreślał odświętny ubiór dzieci, a także program wizyty, który ułożyły dzieci z najstarszej grupy. W pierwszej kolejności Matkę Bożą powitały maluszki ze średniakami, które wraz z nauczycielami uczciły Maryję śpiewem i wspólną modlitwą za rodziny i całą społeczność przedszkolną. Następnie Matka Boża została przeniesiona przez dzieci z zerówki do swojej sali. Na powitanie zaśpiewały pieśń " O Maryjo witam Cię, o Maryjo kocham Cię, o Maryjo pobłogosław wszystkie dzieci swe". Następnym punktem  była wspólna modlitwa w różnych intencjach, dzieci ze szczerością mówiły Maryi o swoich rodzicach, rodzeństwu, o tym co by chcieli robić w przyszłości i o planach świątecznych. Kolejnych punktem był występ dzieci. Jedna dziewczynka wraz z panią zatańczyły balet łabędzi, 2 dziewczynki przedstawiły figury gimnastyczne, chłopcy zatańczyli breakdance i robili pompki. Na koniec wizyty dzieci pokazały swoje książki z których się uczą i namalowały portret Pani Fatimskiej. Maryja odwiedziła również grupę starszaków, które z wielkim zapałem modliły się, wręczyły Maryi serduszka i kwiatki wykonane przez siebie. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich, pełen niesamowitych przeżyć i wdzięczności za możliwość bliskiego spotkania z Matką Bożą. 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 16 listopada 2017 r. odbyła się wycieczka  dzieci 5 i 6 letnich na Stadion Energa w  Gdańsku. Dzieci z  przewodnikiem  z zainteresowaniem zwiedzały  zakątki i lokalizacje, które  nie są dostępne w trakcie meczu. Oglądały FUN ARENE, szatnię zawodników, salę konferencyjną w której przed i po meczach występują trenerzy drużyn, strefy mixed zone, czyli miejsca z którego zawodnicy wychodzą na boisko. Na zakończenie wycieczki udaliśmy  się do Muzeum Lechii Gdańsk, w którym znajdowały się puchary, medale,  koszulki sławnych zawodników, którzy  reprezentowali  barwy Lechii na przestrzeni lat. Zobaczyliśmy również puchar i  napis znajomego nam trenera p. Jerzego Brzyskiego, który jest dziadkiem naszego dziecka z   przedszkola.  Po wyjściu z Muzeum zrobiliśmy wspólną fotografię z rodzicami, którzy już na nas wytrwale czekali.

 Dziękujemy Panu Mariuszowi Brzyskiemu, reprezentującemu firmę BUFAB za pomoc w zorganizowaniu wycieczki na Stadion w promocyjnej cenie.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W czwartek, 9 listopada, z okazji przypadającej 11 listopada 99-tej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym przedszkolu została odprawiona Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny, po której dzieci przedstawiły krótki program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. Recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne dzieci oddały hołd poległym za Ojczyznę, poznając przy okazji nasze symbole narodowe. Uwieńczeniem występu była recytacja wiersza "Katechizm Polskiego Dziecka" oraz uroczyste odśpiewanie wraz  z Rodzicami hymnu Polski :

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy

Marsz, marsz, Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami,
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

30 września nastąpiło rozwiązanie Rodzinnego konkursu plastycznego pt. : "Mój różaniec". Wszystkie przyniesione różańce zostały nagrodzone. Dzieci otrzymały figurki Matki Bożej. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzinom za wzięcie udziału w tym konkursie. Dziękujemy za poświęcony czas, włożony trud i za wspaniałe pomysły. Życzymy opieki Matki Bożej. Niech Jej orędownictwo uprasza wszelkie potrzebne łaski.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 Tuż przed pierwszym listopada w całym kraju organizowany jest  tzw. "Holy Wins",  "Święty zwycięża". To uroczystość, która ma przede wszystkim pokazywać dobre wzorce. Nie inaczej było i w naszym Przedszkolu, kiedy to 30 października, tj. w poniedziałek został zorganizowany taki Bal. Z tej okazji przybył do nas Anioł Stróż naszego Przedszkola, który poprowadził wspólne zabawy, tańce i konkursy ze znajomości różnych Świętych. Jak przystało na dobry Bal nastąpiła prezentacja wszystkich przybyłych gości, a tych nie brakowało - była Maryja, św. Gabriel, św. Piotr i św. Paweł, św. Jakub, św. Jan Bosko, św. Franciszek z Asyżu, św. Wiktoria, św. Katarzyna, św. Hiacynta, królowa Jadwiga, św. Kinga, św. Elżbieta węgierska, św. Natalia, św Kazimierz królewicz i wielu innych świętych, a także odwiedziło nas wielu Aniołów przybyłych z tej okazji do naszego Przedszkola. Wspólnym zabawom i śpiewom towarzyszyła Niebiańska Telewizja, wśród których trzeba wymienić Pociąg do nieba, Gdy wszyscy święci idą do nieba, Ani oko nie widziało, Taki duży taki mały, Każdy może być święty i wiele innych. Uwieńczeniem wspólnego Balu był słodki poczęstunek, który tylko pogłębił panującą wokoło radość.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Ogólnopolski Dzień makaronu był obchodzony 26 października w grupie 5 i 6-latków.Po zapoznaniu się z historią powstania makaronu, dzieci brały udział w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem różnych rodzajów makaronu. Malowały butelki, nasypywały do nich makaron i kaszę, tworząc marakasy. Wykonywały różne twórcze przedmioty i figury przy pomocy makaronu, plasteliny i innych materiałów. Dzieci chętnie pokroiły produkty do sałatki makaronowej i z wielkim apetytem ją zjadły.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

13 października obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji dzieci wyrażając swoją wdzięczność złożyły życzenia wszystkim Pracownikom Przedszkola, wręczając kwiaty i zrobione przez siebie piękne korale i pudełka, oraz zaprezentowały taniec do piosenki Celine Dion.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

6 października przeżywaliśmy Dzień Uśmiechu :) Z tej okazji w myśl zasady: "Bo kto zjada witaminki, ten ma wesołe minki", dzieci degustowały sok z cytryny, starając się to zrobić z jak najszerszym uśmiechem. Wszystkie dzielne Przedszkolaki otrzymały Order Uśmiechu i pyszną lemoniadę. Grupa maluszków i średniaków poszła na spacer nad morze. Dla wszystkich był to dzień pełen radości i wspólnych zabaw.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 

3 października, tj. we wtorek  obchodziliśmy

Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu - Patrona Przedszkola.

Z tej okazji odbyła się Msza Święta,

po której dzieci przedstawiły krótką inscenizację o św. Franciszku.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

26 września odbyła się wycieczka do gdańskiego Centrum nauki Hewelianum. Podczas zajęć dzieci zdobyły wiedzę na temat meteorytów, powstawania chmur i tęczy oraz zjawiska zaćmienia słońca.Wszystkim podobała się wizyta w Planetarium.

 

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

20 września obchodziliśmy w naszym Przedszkolu ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Z tej okazji odbyło się pasowanie na Przedszkolaka wszystkich dzieci. Był to dzień pełen wrażeń i różnych atrakcji, jak choćby pieczenie ziemniaków, wyjście na plażę, czy wspólne ruchowe zabawy dla wszystkich grup.

 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do przedszkola

w poniedziałek 4 września.

Przypominamy, że przedszkole jest czynne od 6.15 do 16.45.

Pozostałe informacje można znaleźć w zakładce: Strefa rodzica.

 

 

 

Dzieci z Afryki  bardzo dziękują za słodycze, laurkę i życzenia -  przesyłka dotarła:)
Przypomnijmy, że w naszym przedszkolu przez czas Wielkiego Postu odbyła się Akcja: " Cukierek dla dzieci z Afryki". Słodycze zostały wysłane do naszych Sióstr Misjonarek, które przekazały je dzieciom w Bouar.

Więcej o naszych siostrach Misjonarkach  można przeczytać na stronie: www.Pasterzanki w zakładce: Misje

 

 

Dnia 11 lipca 2017 r dzięki życzliwości taty Lili całe nasze przedszkole oraz świetlica „Przystań„ mogły pojechać do Bazy Straży Pożarnej.
Dzieci mogły zobaczyć sprzęt do gaszenia ognia , wóz strażacki a nawet się nim przejechać, sprzęt do ratowania na wodzie: łodzie specjalny wóz strażacki, mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy i gasić pożar lejąc wodą. Zobaczyliśmy tez różne trofea naszej dzielnej straży. Po pikniku wróciliśmy tramwajem do przedszkola. Dziękujemy naszym dzielnym strażakom za tak wspaniałą wycieczkę, która na pewno na bardzo długo zostanie w pamięci dzieci.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

W czasie wakacyjnych dyżurów postanowiliśmy spełnić marzenia dzieci i wybrać się na wycieczki po różnych krajach np. w poniedziałek pojechaliśmy  do Francji dzieci nauczyły się jeżyka francuskiego , dowiedziały się o zabytkach i zwyczajach panujących w tym kraju. Było malowanie flagi a największa atrakcja był pokaz mody francuskiej dzieci mogły się przebrać, a nawet pokropić  francuskimi perfumami. Fantazjom dzieci nie było końca. Nasze przedszkolaki wybrały się również do Włoch, uczyły się włoskich piosenek, poznawały kraj oraz najciekawsze miasta: Wenecję, Rzym, Asyż oraz flagę, kuchnie włoską. Oczywiście poznały również historie pizzy i mogły ja sobie zrobić według gustu i smaków.
Mieliśmy również wyprawę do Chin i Japonii dzieci mogły ubrać się w tradycyjne chińskie stroje poznały zwyczaje, tradycje, pismo chińskie oraz nauczyły się mówić po chińsku. Mogły również przynieść zabawki wyprodukowane w chinach. Na obiad była chińska potrawa i niektóre dzieci mogły popróbować jak się je pałeczkami i super sobie radziły. Po południu były chińskie bajki czytane z książeczek przyniesionych przez dzieci robiliśmy czapeczki i chińskie wachlarze. Atrakcja była budowa muru chińskiego z dużych klocków oraz sztuka robienia z origami.
Nie zapomniane były też wyjścia na plażę oraz na wycieczkę do ratowników wodnych na plaży. Dzieci poznały sprzęt do ratowania ludzi oraz zapoznały się z zawodem ratownika.
Nasze przedszkole odwiedził też marynarz - nawigator Roman, który przypłynął do nas z Chin, opowiedział dzieciom przeróżne ciekawe historie takie jak spotkanie z rekinami, piratami oraz latającymi rybami. Dzieci dowiedziały się też jak można zostać takim marynarzem.
Podczas wakacji odbył się również dzień psa dzieci uczyły się jak szanować zwierzęta, dbać o nie, karmić , tresować. Dzieci mogły przynieść do przedszkola swoich podopiecznych psy pluszowe do przedszkola. Niektóre psy zabawki były tresowane.  Nie zabrakło również prawdziwych psów.
Dzieci marzyły o dniu dinozaurów , który odbył się w środę dzieci mogły przynieść dinozaury do przedszkola oraz książeczki o tej tematyce. Grupowały dinozaury wg kształtów, jedzenia, wyglądu. Mogły zrobić również swoja skamienielinę i odbić łapę dinozaurów w masie solnej.
Grupa starszaków zorganizowała również piknik Urodzinowy całej grupy, na którym wszyscy się świetnie bawili.
Nie zabrakło też dnia chomika i świnki morskiej, które w naszym przedszkolu czuły się bardzo dobrze - zapraszamy do galerii>>>

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dzień 21 czerwiec to pierwszy dzień kalendarzowego lata. Z tej okazji odbyła się niecodzienna wycieczka. Dzieci i Rodzice wyjechali z naszego Przedszkola na  rowerach, rolkach i hulajnogach w stronę mola. Przy molu czekała na wszystkie Dzieci niespodzianka. Po powrocie na boisko zjedliśmy swojski chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Na regenerację kalorii było też coś słodkiego. Po krótkim odpoczynku odbył się mecz siatkówki. Mamusie grały w pierwszej drużynie, a Tatusiowie w drugiej. Walka była zacięta i pełna sportowych emocji, a mecz zakończył się remisem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny i radosny udział w powitaniu lata.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 20 czerwca odbyło się w naszym Przedszkolu uroczyste zakończenie roku. Na wspólnej Eucharystii, której  przewodniczył ksiądz Krzysztof, dziękowaliśmy Bogu za wszystkie otrzymane łaski w minionym roku przedszkolnym 2016/17. Później odbyła się okolicznościowa akademia, podczas  której  pożegnaliśmy odchodzących starszaków.  Wszystkie Dzieci otrzymały pamiątkowe Dyplomy. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dzień 10 czerwca to dzień bardzo oczekiwany przez naszych Przedszkolaków. W tym dniu odbył się na naszym placu zabaw Festyn Rodzinny. Po przywitaniu Dzieci, Rodziców i zaproszonych Gości scena należała do przedszkolnych artystów. Koncert "Dzieci - Rodzicom" był uwieńczeniem tego, co Dzieci w ostatnim czasie nauczyły się na rytmice. Dominowały piosenki dla Mamy i Taty. Był także wyjątkowy taniec wykonany przez Dzieci i Rodziców. Po tym koncercie instruktorka  Akademii Tańca i Animacji Just Dance zaprezentowała pokaz tańców w wykonaniu naszych Przedszkolaków. Rodzie mogli zobaczyć, co ich Dzieci nauczyły się podczas tegorocznych zajęć tanecznych. Trzeba przyznać, że było na co popatrzeć i nie jedna łezka wzruszenia zakręciła się w oku. Po tym pięknym występie przyszedł czas na wspólną zabawę, którą poprowadziła Królewna Śnieżka w towarzystwie Kota, Myszki Miki i sympatycznego Dinozaura. Tańce integracyjne szybko połączyły małych i dużych w wesołej zabawie. Dużo emocji było również podczas rodzinnego przeciągania liny. Najwyższy poziom emocji został osiągnięty, gdy na boisko wjechał na sygnale wóz strażacki. Dzieci mogły go dokładnie pooglądać i z bliska zobaczyć sprzęt strażacki. Z dużym przeżyciem siadały   w wozie strażackim, a na koniec uczestniczyły w pokazie gaszenia wodą. Oczywiście nie zabrakło też pysznych kiełbasek z grilla, sałatek, ciasteczek i innych smakołyków. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wspaniałą zabawę i duże zaangażowanie, dzięki któremu ten Festyn na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 

25 maja Dzieci z grupy średniaków i starszaków pojechały do Multikina.

Mogliśmy zwiedzić kino, wydrukować sobie bilet, zobaczyć projektornię i dowiedzieć się ciekawych rzeczy.Na zakończenie  oglądaliśmy bajki: "Przygody Baltazara Gąbki", "O piratach", "O lalce Agnieszki", "Przygody Reksia".

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Z 2 na 3 czerwca grupa starszaków nocowała w Przedszkolu. Dla niektórych Przedszkolaków była to pierwsza noc spędzona poza domem i bez Rodziców. Po zajęciach przedszkolnych poszliśmy na spacer. Podziwialiśmy nasze piękne morze i bawiliśmy się na placu zabaw, który znajduje się na plaży.  Po powrocie robiliśmy owocowe szaszłyki, a na życzenie dzieci była specjalność „Przedszkolnej Naleśnikarni”.  Wieczorem była bitwa na poduchy oraz zabawa w rekina i rybki. Po umyciu zębów i wieczornej modlitwie przyszła pora na „Przedszkolne Kino Bambino”. Trzeba przyznać, że nasze Starszaki były bardzo dzielne i wszystkim dopisywał dobry humor.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

2 czerwca nasze Przedszkole zamieniło się w indiańską wioskę "Małych sokołów". Dzieci spotkały się z Wodzem Sokole Oko, słuchały indiańskich opowieści i tradycyjnych dla tej kultury okrzyków, dowiedziały się również o zwyczajach Indian. Miały możliwość zdobyć różne sprawności  np.: postrzelać z łuku, zrobić indiański pióropusz. W tej niecodziennej scenerii szybko nam minął dzień, który był pełen emocji i wrażeń.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 1 czerwca obchodziliśmy w naszym  Przedszkolu Dzień Dziecka. Z tej okazji udaliśmy się w niezwykłą podróż dookoła świata, aby dowiedzieć się, jak żyją nasi rówieśnicy w różnych częściach świata. Dzieci ubrały się w tym dniu w kolorowe koszulki, które odpowiadały poszczególnym kontynentom. Były także czytane bajki z różnych kontynentów. W ich czytanie zaangażowali się nasi niezawodni Rodzice. W tym dniu czekało na dzieci wiele konkursów i niespodzianek. To był piękny dzień wspólnej radości.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 24  po południu obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Zaproszeni Rodzice zobaczyli najpierw  bajkę, którą przygotowały Dzieci z wszystkich grup. Była to bajka o wyprawie Słonika Bombika na Smoczą Górę. Dzielny Bombik pokonał wiele trudności, aby odnaleźć lekarstwo dla chorej siostry Bomili. I choć na początku był zazdrosny i niezadowolony z narodzin Bomili, to później pokazał swoją postawą, jak wielka potrafi być miłość brata do siostry. Po przestawieniu ks. Bogusława Zemana odprawił Mszę Świętą, podczas której modliliśmy się za naszych kochanych Rodziców. Później był czas na złożenie życzeń Rodzicom i wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów. Mamusie otrzymały piękne naszyjniki, a Tatusiowie breloczki. Ksiądz Bogusław przywiózł także swoje książki i płyty, które można było zakupić. Była też możliwość porozmawiania z Nim osobiście i zdobycia cennego autografu. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy ks. Bogusławowi za to, że znalazł czas, aby przyjechać do nas z Częstochowy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za Jego serce i dostarczenie nam tylu pięknych wrażeń.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 24 maja odwiedził nas niezwykły Gość, ks. Bogusław Zeman, który jest autorem wielu książek dla dzieci. Od rana w każdej grupie przeprowadził bardzo interesujące zajęcia, podczas których opowiadał niezwykłe przygody Słonika Bombika. Były również ciekawe piosenki, zagadki oraz niecodzienna  wyprawa po zioło dla cioci Bombali, która miała chorego kła. Gdy wszystkie Dzieci dobrze się bawiły, do sali wszedł ogromny Słoń Bombik, sprawiając wszystkim Przedszkolakom wiele radości. I choć mówił po afrykańsku, świetnie rozumiał dzieci, które bardzo go polubiły i chętnie się z nim bawiły.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

19 maj przeżywaliśmy jako Dzień Dobroci. Z tej okazji Grupa Starszaków i dzieci ze Świetlicy „Przystań”, która mieści się w naszym budynku, poszła odwiedzić Pensjonariuszy Domu Opieki „ Pod Sosnami”. Po przywitaniu się Dzieci przestawiły krótką scenkę do wiersza o Objawieniach Matki Bożej w Fatimie i o patronach Świetlicy: św. Hiacyncie, św. Franciszku i s. Łucji. Potem wspólnie śpiewaliśmy różne piosenki.  Okazało się, że piosenka „Hej sokoły” i zabawa przy śpiewie piosenki „Ługi bugi” szybko zbudowały relacje międzypokoleniowe. Wspólne spotkanie dostarczyło zarówno najstarszym jak i najmłodszym uczestnikom dużo radości i niezapomnianych wrażeń. Na pożegnanie Dzieci wręczyły Pensjonariuszom pamiątkowe „ordery uśmiechu”.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 10 maja do naszego przedszkola przyjechał  Teatrzyk Lokomotywa

z bajką pt. " Pinokio".

 Dzieci mogły przenieść się w magiczny świat teatru, obejrzeć wspaniałe przedstawienie w którym grały kukiełki. Na koniec spektaklu  była niespodzianka: dzieci mogły dokładnie przyjrzeć się  bohaterom, potrzymać lalki, które miały nawet 1 m wysokości i były ręcznie malowane.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 20 kwietnia obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Sportowca. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrały się w sportowe stroje. Nie zabrakło również Gościa specjalnego. Pan Piotr Kornaś, który jest  policjantem, zorganizował nam zawody sportowe. Najpierw przeprowadził rozgrzewkę – tak jak to robią prawdziwi sportowcy. Następnie były zabawy z elementami musztry. Dzieci uczyły się ustawiać w rzędzie, odliczać i robić kolumnę wojskową gotową do wymarszu. Tym działaniom towarzyszyły wielkie emocje, bo zadania wykonywane były na czas. Później odbyły się zawody z różnymi dyscyplinami, które sprawiły dzieciom wiele sportowych radości. Na koniec odbyło się uroczyste pasowanie Przedszkolaków na  sportowców. Wszystkich rozpierała duma ze swoich osiągnięć. Dziękujemy Panu Piotrowi za pomysłowość i wielkie zaangażowanie.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

 Dnia 27 kwietnia najstarsza grupa Przedszkolaków wyjechała na wycieczkę, aby zwiedzić Firmę BUFAB Poland. Po bardzo miłym powitaniu zostaliśmy zaproszeni na zajęcia multimedialne. Zajęcia te zostały przygotowane specjalnie dla Przedszkolaków i poprowadzone przez samego Prezesa Firmy. Podczas tych zajęć dzieci zapoznały się z produktami tej Firmy oraz z procesem powstawania najwytrzymalszych śrub i ich obróbką. Następnie Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w konkursie plastycznym. Ich zadaniem było namalowanie przedmiotów, w których mają zastosowanie śruby. Kolejne zadanie pozwalało wykorzystać sprawności manualne naszych Starszaków. Każde dziecko samodzielnie próbowało wkręcić śrubę na gwint. Sprytne rączki naszych Przedszkolaków w mig poradziły sobie z tym zadaniem. Po tych zajęciach wszyscy wyruszyliśmy na zwiedzanie zakładu. Najpierw zobaczyliśmy jak wygląda biuro, a później oglądaliśmy magazyny. W magazynach widzieliśmy paczki z różnych kontynentów oraz maszynę do liczenia i pakowania śrubek.  Dzieci mogły wsiąść do wózka, którym przewozi się różne paczki. Po zakończeniu zwiedzania okazało się, że Firmie przybyło nowych kandydatów do pracy. Wszyscy chłopcy jednomyślnie stwierdzili, że jak dorosną, będą pracować w tej Firmie. Dziękujemy Prezesom Firmy BUFAB oraz wszystkim Pracownikom za tak życzliwe przyjęcie oraz dostarczenie Dzieciom niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Dnia 9 kwietnia o godz. 13 30 w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył nasz wspaniały ksiądz Krzysztof Gidziński . Na rozpoczęcie zostały poświęcone palmy zrobione przez dzieci, a następnie rozpoczęła się wspólna modlitwa w intencji dobrego  przeżycia Triduum Paschalnego i Świat Wielkanocnych. Do modlitwy dołączyli się również absolwenci naszego przedszkola wraz z Rodzicami, co było dla nas wielką radością.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Copyright © 2016. All Rights Reserved.