Przedszkole im. św. Antoniego z Padwy

Regulamin Otwartych Mistrzostw Przedszkola Świętego Franciszka w szachach

 

Cel imprezy

- popularyzacja gry w szachy  wśród dzieci z rocznika 2012 i młodszych,

- stworzenie możliwości do sportowej rywalizacji,

- edukacja sportowa, zmierzająca do znalezienia młodych talentów szachowych,

- wyłonienie mistrza katolickiego Przedszkola Świętego Franciszka.

 

2. Organizatorzy

- Przedszkole Świętego Franciszka w Gdańsku,

-  Klub UKS Gedanensis.

 

3. Termin i miejsce

Turniej zostanie rozegrany w dniu 08.06.2019r. (sobota) o godz. 10.00 w Przedszkolu Świętego Franciszka w Gdańsku Brzeźnie, przy ulicy Kazimierza Puławskiego 2.

 

4. Uczestnictwo         

W turnieju mogą brać udział dzieci urodzone w 2012 roku i młodsze uczęszczające do przedszkoli. Liczba miejsc w turnieju jest ograniczona do 20 osób. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

5. Zgłoszenie zawodników

Zawodników można zgłaszać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 06.06.2019r.,  lub przez stronę chessarbiter. W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia, nazwę przedszkola, ewentualnie kategorię szachową. Wpisowe do turnieju wynosi 20 złotych, płatne w dniu zawodów w godz. 9.30-9.50. Kojarzenie I rundy nastąpi o 9.55. W związku z tym jest prośba organizatorów o przyjście na miejsce zawodów do godziny 9.45.

 

6. System rozgrywek

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika. O kolejności miejsc decydować będzie suma zdobytych punktów, a w przypadku jej równości: wartościowanie Buchholza z odrzuceniem skrajnych wyników, pełne wartościowanie Buchholza, wynik bezpośredniego spotkania, liczba zwycięstw.

 

7. Nagrody

Za zajęcie miejsc I-III przyznane zostaną medale i nagrody rzeczowe, a dla zwycięzcy puchar. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki.

 

8. Sprawy sędziowskie i organizacyjne

W turnieju obowiązywać będą przepisy zawarte w Kodeksie Szachowym PZSzach. Interpretacja powyższego regulaminu należeć będzie do organizatorów oraz sędziego turnieju. Przybycie do stolika z opóźnieniem większym niż 10 min. spowoduje przegraną. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Opiekę nad uczestnikami sprawują pełnoletni opiekunowie. Udział w zawodach wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów informacyjnych oraz promocji i reklamy działań Organizatorów. Organizator zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian w regulaminie.


Copyright © 2016. All Rights Reserved.