Przedszkole im. św. Antoniego z Padwy

W dniu 08.06.2019 roku w przedszkolu im. Świętego Franciszka w Gdańsku odbył się turniej szachowy dla przedszkolaków, rocznik 2012 i młodszych, organizowany przez Klub UKS Gedanensis i Zgromadzenie Sióstr Matki Dobrego Pasterza. Był to kameralny turniej, który zgromadził na starcie 10 uczestników. Inicjatywa tym cenniejsza, iż zawodów szachowych organizowanych tylko dla przedszkolaków w naszym województwie odbywa się bardzo mało. Siostry, znane nie tylko z zamiłowania do szachów, ale także z gościnności przygotowały dla młodych adeptów szachowych i ich rodziców smaczny poczęstunek.

 Na zakończenie turnieju każdy zawodnik otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową i batonik, zwycięzcy puchar i medale.

 Turniej wygrał Stanisław Korszański, faworyt ranking 1600, przed Januszem Michałem ranking 1400. Na uwagę zasługuje Aleksandra Gnacińska z Przedszkola Św. Franciszka, która zajęła wysokie III miejsce. Warto zaznaczyć, że Ola nie należy do żadnego klubu, był to dla niej pierwszy turniej szachowy w życiu. Mimo to, wyprzedziła kilku chłopców z rankingiem 1200. Brawo!!!

Oprócz Oli Przedszkole Świętego Franciszka reprezentowało jeszcze trzech zawodników. Magdalena Walkowska zdobyła dwa punkty i zajęła 8 miejsce. Magdalena dopiero od niedawna uczy się  gry w szachy, a więc jest to bardzo dobry wynik. Natomiast najmłodsi uczestnicy turnieju Piotr Gnaciński i Wiktoria Samulska, rocznik 2014 zdobyli po pół punktu.  Wielkie brawa dla nich za odwagę i postawę podczas turnieju.

Do zobaczenia za rok.  Grzegorz Rodzik

 

W dniu 08.06.2019 roku w przedszkolu im. Świętego Franciszka w Gdańsku odbył się turniej szachowy dla przedszkolaków, rocznik 2012 i młodszych, organizowany przez Klub UKS Gedanensis i Zgromadzenie Sióstr Matki Dobrego Pasterza. Był to kameralny turniej, który zgromadził na starcie 10 uczestników. Inicjatywa tym cenniejsza, iż zawodów szachowych organizowanych tylko dla przedszkolaków w naszym województwie odbywa się bardzo mało. Siostry, znane nie tylko z zamiłowania do szachów, ale także z gościnności przygotowały dla młodych adeptów szachowych i ich rodziców smaczny poczęstunek.

 Na zakończenie turnieju każdy zawodnik otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową i batonik, zwycięzcy puchar i medale.

 Turniej wygrał Stanisław Korszański, faworyt ranking 1600, przed Januszem Michałem ranking 1400. Na uwagę zasługuje Aleksandra Gnacińska z Przedszkola Św. Franciszka, która zajęła wysokie III miejsce. Warto zaznaczyć, że Ola nie należy do żadnego klubu, był to dla niej pierwszy turniej szachowy w życiu. Mimo to, wyprzedziła kilku chłopców z rankingiem 1200. Brawo!!!

Oprócz Oli Przedszkole Świętego Franciszka reprezentowało jeszcze trzech zawodników. Magdalena Walkowska zdobyła dwa punkty i zajęła 8 miejsce. Magdalena dopiero od niedawna uczy się  gry w szachy, a więc jest to bardzo dobry wynik. Natomiast najmłodsi uczestnicy turnieju Piotr Gnaciński i Wiktoria Samulska, rocznik 2014 zdobyli po pół punktu.  Wielkie brawa dla nich za odwagę i postawę podczas turnieju.

Do zobaczenia za rok.  Grzegorz Rodzik

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Copyright © 2016. All Rights Reserved.