Przedszkole im. św. Antoniego z Padwy

W czasie wakacyjnych dyżurów postanowiliśmy spełnić marzenia dzieci i wybrać się na wycieczki po różnych krajach np. w poniedziałek pojechaliśmy  do Francji dzieci nauczyły się jeżyka francuskiego , dowiedziały się o zabytkach i zwyczajach panujących w tym kraju. Było malowanie flagi a największa atrakcja był pokaz mody francuskiej dzieci mogły się przebrać, a nawet pokropić  francuskimi perfumami. Fantazjom dzieci nie było końca. Nasze przedszkolaki wybrały się również do Włoch, uczyły się włoskich piosenek, poznawały kraj oraz najciekawsze miasta: Wenecję, Rzym, Asyż oraz flagę, kuchnie włoską. Oczywiście poznały również historie pizzy i mogły ja sobie zrobić według gustu i smaków.
Mieliśmy również wyprawę do Chin i Japonii dzieci mogły ubrać się w tradycyjne chińskie stroje poznały zwyczaje, tradycje, pismo chińskie oraz nauczyły się mówić po chińsku. Mogły również przynieść zabawki wyprodukowane w chinach. Na obiad była chińska potrawa i niektóre dzieci mogły popróbować jak się je pałeczkami i super sobie radziły. Po południu były chińskie bajki czytane z książeczek przyniesionych przez dzieci robiliśmy czapeczki i chińskie wachlarze. Atrakcja była budowa muru chińskiego z dużych klocków oraz sztuka robienia z origami.
Nie zapomniane były też wyjścia na plażę oraz na wycieczkę do ratowników wodnych na plaży. Dzieci poznały sprzęt do ratowania ludzi oraz zapoznały się z zawodem ratownika.
Nasze przedszkole odwiedził też marynarz - nawigator Roman, który przypłynął do nas z Chin, opowiedział dzieciom przeróżne ciekawe historie takie jak spotkanie z rekinami, piratami oraz latającymi rybami. Dzieci dowiedziały się też jak można zostać takim marynarzem.
Podczas wakacji odbył się również dzień psa dzieci uczyły się jak szanować zwierzęta, dbać o nie, karmić , tresować. Dzieci mogły przynieść do przedszkola swoich podopiecznych psy pluszowe do przedszkola. Niektóre psy zabawki były tresowane.  Nie zabrakło również prawdziwych psów.
Dzieci marzyły o dniu dinozaurów , który odbył się w środę dzieci mogły przynieść dinozaury do przedszkola oraz książeczki o tej tematyce. Grupowały dinozaury wg kształtów, jedzenia, wyglądu. Mogły zrobić również swoja skamienielinę i odbić łapę dinozaurów w masie solnej.
Grupa starszaków zorganizowała również piknik Urodzinowy całej grupy, na którym wszyscy się świetnie bawili.
Nie zabrakło też dnia chomika i świnki morskiej, które w naszym przedszkolu czuły się bardzo dobrze - zapraszamy do galerii>>>

 

W czasie wakacyjnych dyżurów postanowiliśmy spełnić marzenia dzieci i wybrać się na wycieczki po różnych krajach np. w poniedziałek pojechaliśmy  do Francji dzieci nauczyły się jeżyka francuskiego , dowiedziały się o zabytkach i zwyczajach panujących w tym kraju. Było malowanie flagi a największa atrakcja był pokaz mody francuskiej dzieci mogły się przebrać, a nawet pokropić  francuskimi perfumami. Fantazjom dzieci nie było końca. Nasze przedszkolaki wybrały się również do Włoch, uczyły się włoskich piosenek, poznawały kraj oraz najciekawsze miasta: Wenecję, Rzym, Asyż oraz flagę, kuchnie włoską. Oczywiście poznały również historie pizzy i mogły ja sobie zrobić według gustu i smaków.
Mieliśmy również wyprawę do Chin i Japonii dzieci mogły ubrać się w tradycyjne chińskie stroje poznały zwyczaje, tradycje, pismo chińskie oraz nauczyły się mówić po chińsku. Mogły również przynieść zabawki wyprodukowane w chinach. Na obiad była chińska potrawa i niektóre dzieci mogły popróbować jak się je pałeczkami i super sobie radziły. Po południu były chińskie bajki czytane z książeczek przyniesionych przez dzieci robiliśmy czapeczki i chińskie wachlarze. Atrakcja była budowa muru chińskiego z dużych klocków oraz sztuka robienia z origami.
Nie zapomniane były też wyjścia na plażę oraz na wycieczkę do ratowników wodnych na plaży. Dzieci poznały sprzęt do ratowania ludzi oraz zapoznały się z zawodem ratownika.
Nasze przedszkole odwiedził też marynarz - nawigator Roman, który przypłynął do nas z Chin, opowiedział dzieciom przeróżne ciekawe historie takie jak spotkanie z rekinami, piratami oraz latającymi rybami. Dzieci dowiedziały się też jak można zostać takim marynarzem.
Podczas wakacji odbył się również dzień psa dzieci uczyły się jak szanować zwierzęta, dbać o nie, karmić , tresować. Dzieci mogły przynieść do przedszkola swoich podopiecznych psy pluszowe do przedszkola. Niektóre psy zabawki były tresowane.  Nie zabrakło również prawdziwych psów.
Dzieci marzyły o dniu dinozaurów , który odbył się w środę dzieci mogły przynieść dinozaury do przedszkola oraz książeczki o tej tematyce. Grupowały dinozaury wg kształtów, jedzenia, wyglądu. Mogły zrobić również swoja skamienielinę i odbić łapę dinozaurów w masie solnej.
Grupa starszaków zorganizowała również piknik Urodzinowy całej grupy, na którym wszyscy się świetnie bawili.
Nie zabrakło też dnia chomika i świnki morskiej, które w naszym przedszkolu czuły się bardzo dobrze - zapraszamy do galerii>>>

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Copyright © 2016. All Rights Reserved.