Przedszkole im. św. Antoniego z Padwy

 

W czwartek, 9 listopada, z okazji przypadającej 11 listopada 99-tej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym przedszkolu została odprawiona Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny, po której dzieci przedstawiły krótki program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. Recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne dzieci oddały hołd poległym za Ojczyznę, poznając przy okazji nasze symbole narodowe. Uwieńczeniem występu była recytacja wiersza "Katechizm Polskiego Dziecka" oraz uroczyste odśpiewanie wraz  z Rodzicami hymnu Polski :

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy

Marsz, marsz, Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami,
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Copyright © 2016. All Rights Reserved.