Przedszkole im. św. Antoniego z Padwy

21 listopada obchodziliśmy święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nasze przedszkole nawiedziła figura Matki Bożej Fatimskiej. Był to specjalny Gość, długo wyczekiwany przez dzieci. Wyjątkowość tego dnia podkreślał odświętny ubiór dzieci, a także program wizyty, który ułożyły dzieci z najstarszej grupy. W pierwszej kolejności Matkę Bożą powitały maluszki ze średniakami, które wraz z nauczycielami uczciły Maryję śpiewem i wspólną modlitwą za rodziny i całą społeczność przedszkolną. Następnie Matka Boża została przeniesiona przez dzieci z zerówki do swojej sali. Na powitanie zaśpiewały pieśń " O Maryjo witam Cię, o Maryjo kocham Cię, o Maryjo pobłogosław wszystkie dzieci swe". Następnym punktem  była wspólna modlitwa w różnych intencjach, dzieci ze szczerością mówiły Maryi o swoich rodzicach, rodzeństwu, o tym co by chcieli robić w przyszłości i o planach świątecznych. Kolejnych punktem był występ dzieci. Jedna dziewczynka wraz z panią zatańczyły balet łabędzi, 2 dziewczynki przedstawiły figury gimnastyczne, chłopcy zatańczyli breakdance i robili pompki. Na koniec wizyty dzieci pokazały swoje książki z których się uczą i namalowały portret Pani Fatimskiej. Maryja odwiedziła również grupę starszaków, które z wielkim zapałem modliły się, wręczyły Maryi serduszka i kwiatki wykonane przez siebie. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich, pełen niesamowitych przeżyć i wdzięczności za możliwość bliskiego spotkania z Matką Bożą. 

Zaloguj się, aby zobaczyć.

Copyright © 2016. All Rights Reserved.